Boj o první místo starších žákyň

Na domácím hřišti a pod umělým osvětlením se v sobotu 14.10 odehrál zápas starších žákyň mezi domácí Slavií a dívkami z Hostivaře. Zápas mezi prví Slavií a souseda z tabulky druhou Hostivaří byl bojem o pozici lídra podzimní části. To mohlo vyvolávat v některých hráčkách svazující pocit z důležitosti zápasu.

S tímto pocitem se lépe vyrovnala domácí Slavia, která od začátku zápasu měla častěji míček na svých holích a vypracovala si i více střeleckých příležitostí. Jedna z možností byla v 10. minutě proměněna ve vedoucí gól. Souhru Ellen a Naty gólově zakončovala Majda. Z viditelné převahy se však na druhý gól čekalo až do 30. minuty, kdy Slavia zahrávala trestný roh a Eliška přízemní střelou zvýšila na 2:0.

Herní převaha

I když měla Slavia v první půlce zápasu viditelnou herní převahu, některé hráčky Hostivaře předváděly dobré individuální výkony a v nejednom případě hry 1 na 1 hráčky Slavie přehrávaly.

Začátkem druhého poločasu Slavia navýšila vedení po souhře Majdy a zakončující Naty na 3:0. Následující průběh hry byl pak velmi vyrovnaný. Avšak chvilkové polevení v koncentraci domácích hráček vedlo ke snížení stavu na 3:2. Po druhé brance Hostivaře hra nabrala na intenzitě a zápas gradoval. Hostivařské dívky vyvinuly urputnou snahu v útoku v touze po vyrovnání. Domácí z obrany podnikaly protiútoky do otevřené obrany. Prakticky s hvizdem rozhodčího v 70. minutě vtiskla Naty definitivní podobu utkání se skóre  4:2. Získala balonek na hranici vlastního kruhu a krásnou individuální akcí přes celé hřiště zakončila bezchybně gólem.

SESTAVA:

Golmanka: Lynch Nikki

Hráčky: Šnourová Bára, Kadlecová Eliška, Reinosová Kristina, Merxbauerová Ellen, Hájková Naty, Šmídová Majda, Horešovská Kája, Nová Linda, Nová Lucie, Pšeničková Katka, Keulers Charlott, Kašparová Adéla

Trenér: Martin Capouch

GÓLY:

1:0 – Šmídová, ( Merxbauerová, Hájková)

2:0 – TR Kadlecová (Šmídová)

3:0 – Hájková, (Šmídová)

4:2 – Hájková

Start a Conversation