Dorostenci SKS halovými mistry ČR

SKS jede na vítězné vlně! Po medailích starších žáků, dorostenek, žen a (v době psaní článku už i jisté medaili) mužů i naši dorostenci vybojovali nejcennější kov v právě ukončené halové sezoně 16/17.

Tým se opět skládal převážně z mladých hráčů SKS, hostujících kluků z jiných týmů, kteří by jinak neměli šanci hrát a samozřejmě z hlavních tahounů, kteří za sebou mají zápasy jak extraligové, tak mezinárodní na těch nejvyšších úrovních. Právě oni zkušenější dali týmu strašně moc nejen po stránce hokejové, ale hlavně morální, když VŽDY mladé hráče podporovali. Nikdy nebyly slyšet žádné nadávky, nebo rozpory v týmu během zápasů, ani tréninků. To se samozřejmě odrazilo na celkové pohodě v týmu, která byla znát na herním projevu.

Prakticky po celou dobu sezony jsme měli plnou lavičku, což nám dovolovalo hrát jednoduchou, ale účinnou taktiku „totálního nasazení“, kdy jsem hráli osobní bránění po celém hřišti a po ztrátě balonku se nesnažili couvat a bránit, ale okamžitě balonek získat zpět. Možná až na dva poslední zápasy byla snaha o to, aby všichni kluci strávili na hřišti podobný čas. Měli jsme k dispozici dokonce 3 golmany. Starou pálku a dva mlaďochy. Všichni tři tým vždy podrželi a doháněli soupeře k zoufalství.

Dorostenecká liga se hrála v sedmi týmech stylem „každý s každým“ a poté zápasy o umístění. Základní část jsme vyhráli s krásným skóre 45/16. Ovšem právě jen na skóre za námi zaostal tým kluků z Mnichovic, kteří za poslední roky zaznamenali obrovský posun nahoru.

V semifinále jsme hráli proti silnému týmu z Litic. Podle výsledku se může zdát, že šlo o jednoznačný průběh, ale šlo o velmi kvalitní zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Měli jsme spoustu neproměněných rohů, naopak v naší bráně nás skvěle podržel gólman. Až ke konci zápasu jsme dokázali dát víc branek na uklidnění a zajistili si tak účast ve finále.

Finálový zápas nám nabídl soupeře z Mnichovic. Byl to jediný tým, se kterým jsme v základní části remizovali, o to víc jsme chtěli vyhrát. Nutno férově podotknout, že mnichovičtí hráli bez jediného hráče na střídačce. Zápas to byl hodně vyhrocený a místy to byl spíš boj o míček. S ohledem na počet soupeřových hráčů a jejich postupné, naprosto logické, únavě se nám pořád víc a víc dařilo se dostávat ke střelám, které postupně končily v té správné síti. I v druhém zápase nám zachytal gólman, tak jsme s větším klidem dovedli zápas a celou halovou sezonu 16/17 do toho nejlepšího konce!

Jako vždy děkujeme všem rodičům a podporovatelům, bez kterých by to nešlo! Díky všem klukům za jejich přístup k celé sezoně! Někteří to měli časově hodně složité, ale vždy jsme se nějak domluvili a vše zdárně vyřešili.

Halový pohár je doma a teď už všichni budeme dělat vše pro to, aby vedle něj za pár měsíců přistál i ten venkovní!

A nakonec ještě pár slov kapitána týmu, Ondry Dubiny:

Celou sezónu jsme hráli na hlavu jednoduchý systém, ale po fyzické stránce náročnější- osobní obrana. Tento styl hry a naše dravost a chtíč po balónku v každé situaci nám přinesl ovoce. Ani jeden zápas jsme nezaváhali, soupeře přehrávali, na hřišti jsme si to užívali. Každý chtěl hrát, nebál se s balónkem obejít hráče a nahrát. Mladíkům ze starších žáku bych chtěl poděkovat za to, jak moc jednoduše se zařadili do týmu a zvykli si na styl hry a byli platnými hráči. Za to, že jsme titul znova vrátili tam, kam patří, vděčím všem spoluhráčům. Ukázali jsme ostatním, jaký tým SK SLAVIA PRAHA je. Kluci a trenére, taťkové a maminky, naši fanoušci a fanynky – DÍKY

 

SKS!

 

16507434_1738903469469257_1975899150_n 16523553_731463757012669_1197725566_o 16523879_731463753679336_368551603_o

Start a Conversation