Home > Aktuality > Dorostencům v hale zacinkalo stříbro

Před závěrečnými boji dorostenců v neděli 4.2.2018 v hale na Podvinném mlýně nebylo ještě o barvě medailích rozhodnuto. Ve hře byly týmy Mnichovic, Litic A a Slavie.

Hned na úvod se SKS změřila síly Rakovníkem. Ve stejném čase hráli i starší žáci (nepochopitelné), proto jen 6 pravých dorostenců do pole. Z toho Kuba Sankot je brankář. Opatrný hokej z obou stran, ale po třech brankách Oty Kosa a jedné Fandy Frantíka z toho bylo vítězství 4:2. Protože pak Mnichovice jednoznačně přehráli Litice A, o barvě medailí bylo již rozhodnuto.

Ve druhém utkání, ve kterém už šlo jen o prestiž, dorostenci SKS vyzvali bezkonkurenční Mnichovice. Na tento duel již Slavii dorazily posily z řad starších žáků. A začaly se dít věci. Tedy v v prvním poločase, který skončil po brance zapomenutého Oty Kosa 1:0. Druhý poločas začal ze strany Mnichovic hrou bez gólmana a náporem, který vyústil v branky. Za SKS proměňuje jen Ota Kos. Nakonec zvítězili Mnichovičtí 5:2 a po zásluze berou zlato a pohár. Stříbrné medaile se houpali na krku Slávistům a bronzové Liticům A.

Po úvodních kolech halové ligy a předvedených výkonech to na placku nevypadalo a nevěřil v ní ani trenér Kuba Krábek. Ale po zlepšujících se výkonech to stříbro rozhodně dorostencům sluší. Pro mě byly nejhezčí momenty oba dva vyhrané první poločasy nad Mnichovicemi a opět první poločas duelu s Liticemi B, který skončil 7:1.

Držte palce dorostencům i v jarní části ligy, budou to rozhodně potřebovat.