Dva úspěšné kroky do nové sezony

Dorci borci mají za sebou první dva zápasy letošního ročníku pozemního hokeje, který všichni doufáme nebude ovlivněný Covidem stejně, jako ten předešlý. Už z nadpisu je patrné, že po jejich odehrání máme plný počet bodů, navíc hezké skore 18:4. Ale zase je tu … ALE.

První zápase jsem odehráli proti týmu Litic „B. Ano, v Plzni řeší úplně opačný problém, než my – mají víc než dostatek hráčů, proto si můžou dovolit postavit dva dorostenecké týmy. Zápas probíhal téměř celou dobu v naší režii, branky padaly postupně a nakonec na výsledkové tabuly svítilo skore 13:0. Nejvíc se na tom podílel Martin Plachý, který skoroval rovnou čtyřikrát. Samotná hra ale paradoxně tolik radosti nepřinesla. To jsme si s klukama řekli hned po zápase.

Jako druhý tým nás přijel prověřit Rakovník. Kvalitnější soupeř, pro nás navíc poslední roky hodně nepříjemný. První poločas (dvě čtvrtiny) od nás docela hezký hokej, kdy jsme soupeře moc nepouštěli na balon, skončil 4:1. Třetí čtvrtina se hra kouskovala, ale pořád jsme jí měli jakž takž pod kontrolou. Pak ale přišla 52., 53. a 56. minuta, během kterých Rakovník ze tří střel na branku srovnal. Ti, co se probrali z mrákot viděli, jak v 58. minutě náš kapitán Patrik Dubina doslova dotlačil míček do rakovnické branky a tím rozhodl zápas v náš prospěch. Trochu nervy, teda … hodně nervy, ale ač to možná může znít divně a nemusí se mnou každý souhlasit – herní posun oproti prvnímu zápasu tam byl a hlavně na hřišti kluci nechali všechno.

A teď proč ALE?

Zažíváme divný období, kdy jsme nuceni hrát zápasy 8+1, místo 10+1. Jednoduchou matikou a selským rozumem to vychází tak, že na stejné ploše běhá méně hráčů, tedy naběhají (měli by) víc. Když se k tomu přiřadí ještě další zápasy, které během víkendu hrají, nemožnost vystřídat, zápas relativně ve velkém tempu (díky volnému prostoru) ke konci zápasu už ti běhavější ztrácení drive a je to na hře znát. Samozřejmě je to i otázka jejich fyzičky.

Máme sice na soupisce 16 hráčů (z toho 3 starší žáci) + 3 golmany, ale … jednoho golmana jsme od prázdnin 2019 prakticky neviděli, druhý se nám teď snad vrátí po antibiotikách. Z hráčů máme 2 borce základní sestavy aktuálně zraněné, jeden se zavřel do karanteny, další v den zápasu napíše, že je nemocný, někteří chodí v době zápasů do tanečních !!!!!!, nebo jiní v době zápasu mají jiné akce, protože „přeci nebudou trávit svůj volný čas jen na hokeji“ !!!!!!

Pak to hrají jen kluci, kteří opravdu chtějí, zvolili si hokej jako svůj primární koníček a dá se říct, že doplácí na ty výše jmenované. Chtěli jsme mít po delší době dorost 100% z kluků z SKS, dnes vidím, že byla možná chyba nedat možnost i klukům z jiných klubů u nás hostovat a zvýšit tak konkurenci.