Extraliga mužů 2020/21 zahájena vítězně

Muži „A“ mají za sebou obvod nové sezóny.V rámci oslav 115 let založení oddílu pozemního hokej SK SLAVIA PRAHA v sobotu dne 5.9.2020 hostili sešívaní mužstvo z Rakovníka. Po „loňské“ sezóně, která byla zcela ukvapeně nedohrána a zrušena, započala příprava na novou sezónu  již během letošního jara. Před úvodním hvizdem nového ročníku jsme tak v posledním týdnu odehráli doma dvě vítězné přípravné utkání s mužstvy TJ Litice Plzeň (4-2), HC Hostivař (8-0).

Cíle pro letošní ročník  jsou dané. Chceme vyhrát obě soutěže – venek i halu (pakliže se hala bude hrát, což vidím nerálně) a dále z pokračovat v zapracovaní mladých hráčů do A mužstva SKS. V rozmezí 2018-2023 by tak do mužstva mužů A mělo přejít/zapracovat na 15 odchovanců.

SK SLAVIA PRAHA – HC RAKOVNIK 1972 4-2 (1-1)

Góly: Urbanec, Zuna,, Babický, Svatoň
Sestava:
Hanus T., Hanus M./C, Rybáček, Zgraja, Lehovec, Toms, Capouch, Dubina P., Urbanec, Vitošek, Babický, Zuna, Kacbal, Svatoň, Kožich, Plachý
Nenominováni:
Formánek – práce, Hoffman – práce, Piterák – práce, Griebl – zranění, Vaňko – zranění, Brzák – zranění, Tomeš- práce, Dubina O. – zranění

Na zápase se projevil úvod sezóny. Zvláště na straně SKS byla znát nervozita. Soupeř hrál defenzivní zónu od půlky hřiště a spoléhal na brejkové situace. Z naší strany se do příště musí zlepšit rozehrávka – výstavba útoku, kdy zadní obránci stojí příliš blízko sebe a rozehrávka je pomalá. Přesto dle statistik zápasu se nám výrazně nepovedla pouze druhá čtvrtina, jinak v první a zvláště v poslední čtvrtině se hráči SKS se dostávali velmi často do zakončení a byli výrazně lepší než soupeř. Rakovník poslední čtvrtinu odešel fyzicky. Nicméně je třeba podotknout, že naše zakončení v tomto zápase bylo nedůrazné a řešení v útočných kruzích velmi pomalé.

Nelze take přehlédnout, že jsme museli také otáčet výsledek, kdy soupeři jsme umožnili vyrovnat v úvodní minutě druhé čtvrtiny z rohu po laciné ztrátě balonu.  Ve třetí čtvrtině po lajdáckých chybách jsme darovali soupeři z ničeho skórovat (jde třeba ocenit pěkné zakončení). Až poté v poslední čtvrtině, kluci přidali na důrazu v soupeřově kruhu a dotlačili příležitosti do zdárného konce, kdy nejen SKS nejen srovnala skóre, ale  přidali jsme navrh další dva góly.

Premiéru za muže „A“ měl v tomto zápase odchovanec klubu Martin Plachý, který v na hřišti nezklamal a hrál dobře.

Všichni víme jaké je situace a doufám, že to nebyl poslední zápas této sezóny.