Finálový turnaj pražské oblasti ml. žáků + rozhovor s trenéry

Během posledního turnaje, na kterém jsme si měli obhájit první místo jsme bohužel nezvládli druhé utkání, ve kterém jsme podlehli Hradci, což nás bohužel stálo pád na druhou příčku za President. Nicméně i druhé místo v Praze je pěkné a zajistilo nám to účast na finálovém turnaji MČR. Při této příležitosti se naši hráči rozhodli udělat rozhovor s trenéry.

Marco:Jak dlouho trénujete?

Fanda: Já trénuji 20 let. Začínal jsem na st. žácích ve Slavii, pak jsem šel do Pragovky ml. dorost, st. dorost a chlapy. Pak U16, U18 reprezentace. Poté jsem rok trénoval na Sicílii, 2 roky v Irsku… něco už mám natrénováno.

Petr: Já začal jako dorostenec někdy v 16 letech pomáhat Petrovi Novákovi s holkami ve Slavii a teď trénuji asi dva roky celou dobu ml. žáky ve Slavii a do toho jsem rok trénoval školní kroužky Slavie, ale už jsem to nestíhal tak trénuji jen v klubu.

Patrik: Jak byste zhodnotili tento turnaj a celkově sezónu?

Fanda: Pro mě je hrozná škoda, že nechodíme ve větším počtu na tréninky, protože když někdo nechodí je to poté znát na turnaji. Z mého pohledu ten turnaj byl boj a pak když jsme tam ke konci dali to nejsilnější co máme, tak se to zlomilo. A když vypustíme 15- 30 minut s Hradcem, tak je to špatně. A já nikdy nejsem spokojený, protože si myslím, že tohle je pro Vás nejdůležitější období a co se teď naučíte, ve stáří jako když najdete. A hrozně moc bych si přál, aby ty vaše návyky byly správné, což dnes fungovalo tak 50/50.

Petr: Já sezonu zhodnotím trochu celkově. Jak říkal Fanda k těm tréninkům. Zaprvé že jsou v pátek, tedy v jiný čas a někteří mají kroužky a nechodíme v plných počtech a možná bychom si zasloužili i tři tréninky, na druhou stranu s tím málem, co chodí na tréninky, jsme odehráli i dobré turnaje. Asi by bylo zajímavé vidět na videu první zápasy sezóny a poslední zápasy. Myslím, že by nějaký progres byl vidět. Takže z tohoto pohledu mám radost, že i přesto tam zlepšení z mého pohledu bylo.

Vojta: Jak vás baví trénovat kolektivy, který vás pořád zlobí a proč to pořád děláte?

Petr: Protože doufáme, že se to jednou změní a že vás vychováme J

Fanda: Já si myslím, že se s tím člověk musí narodit. Protože ta vaše kreativita, jak pořád něco vymýšlíte něco, co po vás nechceme… Je to asi dar a člověka to musí bavit.

Petr: Myslím, že to je občas dost tvrdá práce, ale zase pak jsou nějaké turnaje, kdy si pak s Fandou celý zbytek víkendu píšeme a máme radost z toho, jak jste hráli. Tak asi kvůli těmto chvílím.

trenéři ml. žáků

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Start a Conversation