HALA  muži A – semifinále (sestřih), shrnutí haly/po 6 měsících;

Nejprve je třeba popřát Rakovníku, stejně tak ženám SKS k zisku zlatých medailí. Blahopřejeme!

Nyní již se stručně vyjádříme k semifinálovému zápasu mužů, který se odehrál minulou sobotu dne 8.2.2020 v hale SKS v Edenu. Dále v závěru krátce se pak pozastavíme po uplynutí 6 měsíců od převzetí mužstva nad jeho vývojem.

SK SLAVIA PRAHA – HC Bohemians Praha 4-5 (3-2)

Góly: Babický, Lehovec, Dubina P., Hanus M.

Sestava:

Formánek/G, Hanus M./C, Lehovec, Zgraja, Babický, Toms, Capouch, Dubina P., Jeammont, Griebl, Brzák, Hanus T./G

Rozhodčí: Mejzlík, Macek

K zápasu:

V prvé řadě chceme hráčům za výkon v tomto zápase poděkovat. Kluci hráli zodpovědně a koncentrovaně, kdy hráči dodržovali herní pokyny a taktickou přípravu. Je smutné, že jsme výhru soupeři v podstatě darovali neproměněním našich šancí, či zcela lacinými a zbytečnými góly. Co však nás určitě mrzí je průběh posledních třech minut, které jsme nezvládli, kde jsme se dopustili hloupých chyb (proto v sestřihu je ukázka předchozí hry před posledním rohem Bohemians).

Vše vychází z defenzivního pojetí hry. Před halou jsme vyhlásili, že se plně soustřeďujeme na venek, což si bohužel mnoho hráčů vyložilo tak, že se nemusí až tak koncentrovat, či lépe řečeno pracovat, v hale. Je to pro nás určitě poučení. Důsledkem toho bylo, že jsme měli velkou fluktuaci hráčů, kdy za 11 extraligových zápasů a přípravného turnaje ve Vídni jsme neodehráli ani jeden hrací víkend ve stejném složení. Důsledkem toho bylo, že se v hale včetně přípravného turnaje ve Vídni vystřídalo 19 hráčů. Jinými slovy k relevantnímu natrénování defenzivní zóny, jsme se v podstatě nedostali. Hráči s ohledem na nedostatek praxe v zónové defenzivní činnosti, raději pocitově preferovali osobní bránění, čemuž jsme vyšli vstříc.  Bohužel osobní bránění má nevýhodu v tom, že umožňuje při nedostatečné kreativitě soupeře se přesto dostat do hry (odtažení hráčů a dlouhá nahrávka). Navíc, tento způsob hry (při okamžitém napadání obránců soupeře při jejich rozehrávce) je velmi fyzicky náročný a balóny získáváme až v prostorách před naším obranným kruhem.

Zatímco výkon SKS v semifinále by snesl určité výkonnostní hledisko, „účast“ v základní části bylo spíše velké trápení. Dobře, pakliže by hráči chtěli vyhrát příští extraligu, musí se tomu také přizpůsobit a prokázat ochotu. Věřím, že to tak učiní a nebudeme se trápit v základní části či nadstavbě, ale budeme chtít hrát dominantnější úlohu na hřišti.

Ještě krátké ohlédnutí za výkonem rozhodčích v tomto zápase. Oba rozhodčí podali velmi solidní výkon a přispěli k dobré úrovni zápasu. Škoda jen , že před třetím gólem Bohemians byl přehlédnut faul. Nicméně, SKS musí hrát tak, aby takovému soupeři dal výrazný počet gólů, a pak se není o čem bavit.

Ať již byla příčina fluktuace hráčů v tomto ročníku jakákoliv (také zdravotní potíže – zranění), pozitivem je fakt, že na hřišti v semifinále za SKS nastoupili hráči věkem 16, 17,17, 20,22, 22 (v průběhu sezóny + 17,19,21,22). Také z tohoto hlediska je vidět postupné přebudování mužstva a jeho výrazné omlazení.

V letošní halovou sezónu za SKS odehráli také dva zahraniční hráči (v Praze na studijním pobytu Erasmus). Zatímco Johan Paul Steps (Německo) se vrátil ještě pře vyvrcholením soutěže, tak William Jeammont sice nebyl v posledním dvojkole základní skupiny (již zpět ve Francii, kdy skončil Erasmus), ale na semifinále přiletěl zpět do ČR. Oběma velmi děkujeme, byli jste pro nás přínosem.

U Willliama Jeammonta (Paris saint Germain) bychom se ještě rádi zastavili. Dovolíme si vyjádřit, že takovýto somatotyp útočníka, s tak výbornými dispozicemi jak po fyzické a technické stránce, ale i herním myšlením, či týmovou morálkou, prostě po našich hřištích neběhá. Navíc je to mladý hráč velmi přátelský a charakterový, který byl plnou součástí mužstva SKS. Sám Willliam chtěl přiletět na odehrání F4 do Prahy, což také učinil. Z pohledu diváckého, tento hráč jistě velmi bavil. Škoda, že jeho sportovní forma byla v listopadu či prosinci o malinko lepší než v lednu či v únoru. Přesto byl na hřišti výraznou osobu. Willy, děkujeme a přejeme Ti, aby jsi se dostal do finálního výběru francouzské reprezentace na OH v Paříži 2024!

Ještě zbývá se zmínit k vývoji mužstva za posledních 6 měsíců. Jistě, doneslo se mi také to, že při nepostoupení do finále a nevyhrání halové soutěže, si mnoho škarohlídů rýplo, že se v podstatě nic nezměnilo. Tak těmto „teoretiků“ bych rád vzkázal, že vše má svůj čas. Jestlipak viděli herní projev mužstva na podzim? To asi těžko. Halu jsme letošní rok brali jako doplněk. Příští rok, pakliže hráči budou chtít vedle venkovní soutěže se soustředit také na halu, pak budeme chtít vyhrát také halu. Zatím vše má svůj čas a vývoj. Jak již jsem mnohokrát psal, první ½ rok sloužil k poznání a ke konsolidaci mužstva. Mužstvo mužů SKS během 2-3 let čeká výrazná přestavba. Chceme tuto obměnu provést postupně a s nikoli klesající výkonností, ale naopak se zrychlením hry v jak v neutrální zóně, tak v točné zóně. Chceme hrát rychlý hokej s vytvářením si mnoha šancí, tedy divácky vděčný. Přijít k hotovému, to umí každý (v hokeji nic nového). Budovat to chce čas, trpělivost, práci, entuziasmus a sebereflexi.

Ještě děkujeme Martině Babické za pěkné uspořádání F4, kdy máme také povolení užití povedených oficiální fotografií ze zápasu (www.zonerama.com/RuzekPetr/Album/5994817)

Hráči SKS a realizační tým děkují všem fanouškům SKS, kteří dorazili na F4 do haly v Edenu, příště se budeme snažit býti lepší.

S pozdravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

sestřih – video

SKS-BOH 0-1

BABIC gol 1-1

1-1, šance Willy

Lehy gol- 2-1

2-1, šance Babič

2-1, šance Boh

Patrik Dubina gól, 3-1

3-2, gól Boh

3-2, šance Dubina P.

3-3, gol Boh, po faulu na Zgraju

3-3, šance Willy, roh

3-3, penalta Willy

4-3, gól Hanus M.

4-3, šance Willy

4-3, šance Willy

4-4, gol Boh

4-4, pasivně zahrané, zbytečná zóna do M, laciný roh

4-5, gol Boh

 

Start a Conversation