Halová sezóna dorostu 2019/20

Je 9. února a náš dorostenecký tým si po dvou posledních kolech přebírá stříbrné medaile. I přes výhry 11:5 a 6:1 v posledních dvou zápasech jen stříbrné.

Pojďme si společně zrekapitulovat, co tomu předcházelo.

Od 12. prosince, kdy halová sezóna odstartovala, byla SKS celých pět kol bez ztráty jediného bodu, se dvaceti třemi vstřelenými góly a pouze dvanácti obdrženými. Bohužel v jednom ze dvou, pro Slavii osudových, zápasů proti Rakovníku náš tým na body nedosáhl. Od startu sezóny poprvé, a navíc ve značně oslabené sestavě. V poločase bylo, i díky dvěma nádherným gólům Honzy Brzáka, skóre vyrovnané 3:3. Poté nepřišlo pro Slavii dobrých 20 minut a skóre zápasu se zastavilo na 7:3.

Naděje na tolik vytoužené zlaté medaile ještě přišla, když Rakovník ztratil body s Hostivaří, nakonec posledním týmem. Cíl byl jednoduchý – v odvetě porazit Rakovník a neztratit body s jiným týmem.

Druhou část se podařilo až do konce sezony dodržet. Tu první bohužel ne.

První únorový den se v hale na Chodově konal zápas, který měl s největší pravděpodobností rozhodnout o vítězi. Oba týmy v plné sestavě, oba si plně vědomi důležitosti zápasu.

V 11.  minutě se po nádherné střele Honzy Brzáka z rohu hřiště Slavie ujala vedení a vše bylo o kousek blíž. Bohužel, skóre v poločase bylo opět vyrovnané – 1:1. V následujících 20 minutách padlo celkem sedm gólů. Do 39. minuty bylo skóre nerozhodné, Slavie hrála bez brankáře – v hlavách jsme měli, že k titulu nutně potřebujeme výhru. Poslední gól padl, i přes obětavost našich hráčů, kteří nejednou zachraňovali míček z brankové čáry, z hole soupeře. Pouhou minutu před koncem. Hořkost prohry byla cítit snad všude a zbavit se jí bylo velmi obtížné.

Poslední dvě kola přinesla pro SKS dalších šest bodů. Pro Rakovník však tříbodovou ztrátu. Vše je o to trpčí, že nás od titulu dělil pouhý bod.

Nicméně ze všeho se musíme oklepat a doufat, že venkovní sezóna, která je pro nás na rozdíl od halové prioritou, bude mít mistra. Při nejlepším toho ze Slavie.