HME Berlín – Martin Hanus

S aktuální situací se nám daří dohánět resty a dopisovat články. Máme tady první z nich.

Halové mistrovství Evropy, které se konalo v Berlíně skončilo pro národní tým mužů úspěšně. 5. místem si zajistili postup na mistrovství světa, které se uskuteční příští rok.
Martin Hanus, známý též jako Hany, kapitán reprezentace a hráč A týmu Slavie se s námi podělil o své pocity z Berlína. 

Ahoj Hany, tak co Berlín? Jsi spokojený s výsledkem?

Čau Máro, ano, s výsledkem v Berlíně jsem spokojen. Je to při současné situaci konstelaci asi nejlepší výsledek, kterého jsme mohli dosáhnout, respektive na který jsme mohli pomýšlet. Cokoliv výš by bylo sice fantastické, ale to už bychom byli hodně zmlsaní. Takže reálnýma očima 5. místo je současně nejlepší možný výsledek a do budoucna to je dobrý základ. 

Sice jste prohráli celkem dost s domácími, ale za to jste venkovním mistrům Evropy ukázali klasický český hokej. Myslím tím to klasické inkasování gólu v prvních minutách, abychom se trochu probrali a začali dohánět až do výhry. 

S Německem jsme sice prohráli vysoko, ale tento tým byl v mých očích nejlepší německý tým, který postavili za poslední roy, protože, protože i když mezi nimi ta zvučná jména nebyla, tak možná proto fungovali dohromady o moc lépe, hráli s nohama na zemi a vkládali do toho maximální úsilí. Což se u těch hráčů, kteří hrají pravidelně olympiády neděje.  A tito mladí se potřebovali ukázat v co nejlepším světle, tak o to více šlapali a ve finále i Rakušany přejeli celkem jasně. Minimálně ten herní projev byl, neřekl bych ani tak dominantní, zkrátka byli celkově lepší.  

To, že porazili Belgii nás samozřejmě těší. Protože jak ukázali, tak už i ten halový hokej si postupně osvojují. V Antverpách minulé HME skončili druzí, a to dokonce až po nájezdech. Předtím tam předvedli skvělý hokej. Zrovna tak i teď na tomto HME se rozhodně neměli za co stydět a ty tři body s nimi jsou strašně důležité. 

Spackané první poločasy nebo ty úvodní části zápasu jsou naše velká bolest, ať už je to v nároďáku nebo ve Slavii. Upřímně nevím, jak se na to připravovat. V tuhle chvíli to rozhodně stojí za zamyšlení, ale nedokážu říct, proč to takhle je. 

Co všechno vlastně stálo za nominací do finální sestavy?  

Za nominací do finální sestavy byly tréninky, nějaké víkendové jednotky, které jsme měli i ve dnech extraligy, takže jsme vlastně po zápasech šli ještě na trénink nároďáku. Bylo nás tam zpočátku poměrně hodně, ale pak to celkem prořídlo a další kroky kromě herního projevu asi ani nebyly. Fyzička tak zohledněna nebyla.
Protože třeba takový Capy, který má naběháno o stovky kilometrů více a nazvedáno o stovky kil více, by tam byl a já bych byl venku. 

A teď bude nějaký odpočinek nebo hned pokračujete v přípravě na léto? 

Jsme se Slavií uprostřed halové sezóny, takže se odpočinek moc neplánuje. Nicméně s nároďákem nemáme v kalendáři teď nic mimo MS, které je až příští rok a doufám, že léto si užiji po 16 letech úplně bez hokeje. To bude bezva. 

Dobře. Máš na závěr nějaký zážitek z HME, o který by ses s námi chtěl podělit? 

Zážitky nechám na uvážení týmu a nebudu je filtrovat ven, ale rozhodě nějaké byly. 

Ještě něco navíc. Je velká škoda, ačkoliv to bylo poměrně blízko, Berlín dojezdová vzdálenost 4 hodiny a ten sportovní komplex je poměrně velký, tak tam nebylo moc lidí, které bychom mohli potěšit přímo na místě. Bylo tam pár jednotlivců, kterým děkuji za to, že přijeli, ale je to škoda, protože Evropa v Německu je jak pro diváka, tak pro hráče skvělý zážitek, protože ta atmosféra je tam vždy perfektní a my tady těch turnajů si musíme vážit zvlášť, když jsou takto blízko. Takže jakožto hráč či fanoušek doporučuji navštěvovat turnaje v Německu.  

 

Hanymu i celé reprezentaci gratulujeme k úspěchu!

Start a Conversation