Home > Aktuality > Shrnutí HME mužů očima Martina Hanuse
Halové mistrovství Evropy mužů v Antwerpách

Včera vyrazili s ženskou reprezentací do Berlína na mistrovství světa také muži, mezi kterými nechybí ani naši hráči. Jim gratulujeme a vám jsme přinesli článek o tom, jak se jim dařilo a jaké strasti a nepříjemnosti je provázeli již před Evropou a pak i při ní. O to vše se s námi podělil Martin Hanus, kapitán mužů A a kapitán české reprezentace.

Martin Hanus na Halovém mistrovství Evropy v Antwerpách

„Po dvou letech od mistrovství Evropy v Praze a po třech letech od mistrovství světa v Lipsku jsme se na letošní sezonu začali připravovat již v listopadu minulého roku. Letos se nám totiž oba turnaje sešly v jedné sezoně a příprava byla více než žádoucí. Během tří měsíců jsme absolvovali několik celodenních tréninků naplněných jak hokejem, tak atletikou. Po finálním přípravném turnaji jsme proto do Antverp mohli odjíždět s pocitem připravenosti.

Tým, který byl na ME nominován však do dějiště turnaje bohužel ani nedojel. Tomáš Procházka se zranil těsně před šampionátem a vzhledem k tomu, že náhradníci se k týmu nepřipojili, musel naskočit veterán Aleš Peřinka. Ten měl sice původně plnit roli asistenta trenéra, nicméně na poslední chvíli se po odřeknutí náhradníků nenašlo jiné řešení. Do týmu však podle očekávání zapadl okamžitě a herně si vedl také dobře. K tomu se již během prvního zápasu zranil Martin Seeman, který odehrál ligu i přípravu ve velké formě. Za toho už jsme náhradu opravdu najít nemohli. Navíc už startoval, takže výměna by možná ani nebyla.

Začátek turnaje tedy nezačal slibně, ale postupně jsme si na tuto situaci zvykli a věřím, že jsme to v rámci možností zvládli. Výsledkově jsme sice mířili výše, než na pátou příčku, avšak chuť si můžeme spravit na nadcházejícím světovém šampionátu. Trenér Petr Troníček brzy odtajní finální sestavu, tak se nechme překvapit, jaký tým postaví. Mistrovství světa je velkou výzvou, proto doufejme, že tým bude moci konkurovat i užší špice světového hokeje a svou pozici z kontinentální soutěže budeme moci vylepšit.
Sledujte nás na webových stránkách a na Instagramu.“

Martinovi děkujeme a celé české reprezentaci přejeme hodně štěstí!

Pokud se o uplynulém Mistrovství Evropy chcete dozvědět ještě více doporučujeme zhlédnout poslední díl Hokeje na zemi nebo si přečíst zde na oficiálních stránkách pozemního hokeje.