Hodnocení sezóny U13 – mladších žáků SKS

V kategorii mladších žáků se pracovalo s 15 hráči. Jak již jsem uváděl po podzimní části, věkově nám byla blíže jarní skupina „B“ v níž jsme se mohli plně realizovat. Se sezónou jsem spokojen. Na jaře nás trochu trápila velká marodka (zranění – zapříčiněné mimo hokej), ale výkonnost byla skokově se zlepšující, což potvrdilo i závěrečný zápas v Mnichovicích. Jen pro jistotu opakuji. Nehraji a nebudu hrát v dětských kategorií na výsledky. Právo každého hráče bez ohledu na výkonnost (má-li poctivý přístup) dostat stejný rozsah k realizaci. Děti jasně daná pravidla akceptují. Primární pro dětské kategorie je zábava pro hráče.

Jsem rád, že od podzimní části se vracíme k modelu 3 x týdně trénink. Je to nezbytnost. Vzhledem k situaci ve společnosti, kdy děti svůj volný čas utápí ve hrách u notebooků, tabletů, smart telefonů,  je pohybový rozvoj podmínkou ke kvalitě jejich budoucího života.

Jak již opakuji po tři roky. Hráči jsou vychovávání dle metodiky Horsta Weina. Jsem stále a stále překvapen jaký posun u hráčů zaznamenávám. Během roku samozřejmě naše děti hrály skoro se všemi soupeři i těmi, co patří do skupiny „A“, tedy dle mého názoru starších dětí v rámci stejné věkové kategorie a zápasy byly vyrovnané. Jako příklad mohu uvést zápasy na jarním soustředění v Hradci Králové, kde naše děti si samy (bez pomoci jakékoli řízení(tím myšleno přípravě…atd.) trenérů – věnovali jsme se nejmenším) opakovaně porazili Přerov a Olomouc. Je nutné uvést, že klademe důraz na způsob hry, který se však dociluje cvičeními či dotazy na děti.

Na podzim prohloubíme dovednosti při příjmu a nahrávce, začneme intenzivněji s 3D hokejem a budeme plně dodržovat metodiku H. Weina, která nám přináší zábavu a rozvoj herní inteligence u dětí.

Jak již bylo výše uvedeno, v družstvu mladších žáků bylo v letošní sezóně 15 hráčů. Z toho bylo 6 hráčů věkem z přípravky, kteří se však soustavně připravovali s mladšími žáky.

Do starších žáků odchází Josef Toms, Jan Vitošek, Tomáš Haken, František Hypš.

V příští sezóně budou mladší žáci doplněni o přicházejcí hráče z přípravky jakou jsou např. Tadeáš Ripamonti, Petr Kindl.

V nové sezoně, pevně věřím, že se naváže na započatou práci a v oddílu se za pár let budou moci velmi radovat ze svých odchovanců, kteří dělají radost sobě a ostatním s hokejem spojení.

Tréninky příští sezónu:

Pondělí 16:30-18:30 (hřiště SKS)

Středa 16:30-18:30 (hřiště SKS)

Čtvrtek 17:30-18:30 (malé hřiště SKS či u školy v Edenu) bez hokejek

Tréninky započnou 5. září 2016.

Trenérem mladších žáků bude František Rozhon, kdy však také výchově mladších žáků se budu nadále podílet.

Samozřejmě, že je na programu soustředění v Českých Budějovicích od 22.8.-26.8.2016.

Děkuji rodičům za velmi dobrou spolupráci při odvozech dětí na zápasy, tréninky, fotografie a podporu.

Pěkné prázdniny a dovolené.

S pozdravem

Miroslav Ludvík

Start a Conversation