MUŽI „A“ – hodnocení NEsezóny 2019/2020

Přerušená a následně zrušená sezóna. Sezónu lze však rozdělit na tři části. Podzimní, halovou a jarní. Ke všem bude stručné vyjádření.

PODZIM PO ZÁPASE S BOHEMIANS

Podzim, především sloužil k poznání mužstva. Postupně se vyprázdnila marodka a poslední zápas podzimu jsme hráli již téměř kompletní. Od domácímu zápasu s TJ Litice Plzeň jsme již začali zrychlovat hru v neutrální zóně, obsazovat (rozšiřovat hru) a celkově herním projevu se začala projevovat podporovaná kreativita při zachování definovaných pravidel hry. Nepovedeným zápasem lze pak označit zápas v Bratislavě, kde jsme se nevyrovnali s těžkým terénem (pro obě mužstva stejné).

PODZIM 2019 PO ZÁPASE NA HCH

KACBAL
CAPOUCH

 

Halová sezóna byla chybně nastavena. Přístup k hale odrážel naladění mužstva. Hráči chtěli uspět především venku (někteří halu vůbec hrát/trénovat nechtěli). Proto také veškeré úsilí směřovala na venek. Bohužel, lajdáckost k přístupu v halové části byla dehonestující k podzimnímu snažení. V hale nám z počátku chyběla kvalita. Došlo k velké absenci hráčů, kdy jsme v podstatě ani jeden dvojzápas nehráli ve stejném složení. Výrazné zlepšení na závěr sezony a smolné vyřazení v semifinále neodstranil pachuť z přístupu hráčů v zimní období.  Vyústění a ponaučení. V zimní období budeme trénovat po, st – hřiště SKS, čt – hala (19:30-21:30) a to za účasti všech hráčů A mužstva, tedy také těch, kteří hrát halu (zápasy) hrát nechtějí.

V SEMIFINÁLE S BOHEMIANS

BABICKÝ
LEHOVEC
DUBINA PATRIK
Marek Zgraja

Jarní sezóna – poté kdy sezóna byla zrušena, byly zajištěny alespoň přípravné zápasy. Všechny zápasy jarní přípravy byly voleny tak, abychom se připravili na příští ročník. Na HCH jsme hráli kvůli těžkému terénu; Bohemians byly zvoleny pro svoji organizovanost; Hradec Králové pro velmi těžký povrch; a do závěr v Liticích pro příjemné prostředí a organizovaného soupeře.

Denis Tomeš

Výsledkově ani herně nám přípravné zápasy nevyšly. Důvodů bylo více. Přesto si dovolujeme tvrdit, že svého účelu tyto zápasy dosáhly. Chceme hrát zábavný, ale fyzicky velmi náročný hokej. Bohužel po korona krizi jsem se zpět do fyzické kondice před nouzovým stavem nedostali. Důvodem herního a výsledkového výpadku byla bezprecedentní zdravotní stav mužstva – zranění, nemocnost. Paradoxem na celé věci, že pouze dvě zranění byla pouze z tréninku či zápasu ostatní byla mimo SKS. Lze tak říci, že celé jaro jsem odehráli se silnou marodkou, kdy příkladmo lze uvést, že oproti poslednímu regulérnímu zápasu extraligy z podzimu v Rakovníku chybělo ze soupisky vždy cca 8 hráčů (i více). Proto z tohoto pohledu lze mít za to, že až na zápas v Hradci, byly zápasy odehrány v rámci možností bez výraznějšího propadu. Přesto nám tyto zápasy s větší fluktuací hráčů odhalilo, že se musíme zabývat elementárními herními činnostmi. Chce to čas.

Jan Urbanec

K negativům sezóny rozhodně patří, že velmi talentovaný hráč Ondra Dubina musel přerušit svoji herní KARIÉRU ze zdravotních důvodů. Je to osobní tragédie  pro samotného Ondřeje, který hokej velmi miluje, ale také velká ztráta pro samotnou Slavii a reprezentaci ČR, kdy takto charakterního, poctivého a výrazného hráče S OBROVSKÝM POTENCIÁLEM, který mohl být vzorem pro mladé, se jen těžko bude nahrazovat. Ondra byl vždy kapitánem své věkové kategorie, a tak tomu například bylo na MEU18, DIVIZE „A“ 2016 v Irsku. Vedle mistrovských titulů v domácí soutěži (venek, hala) odehrál MEU16 2014 divize B ve Vídni, MEU18 2015 v Calais, divize B postup do A divize, MEH U21  2017 Lisabonu, ME U21 v Petrohradě 2017 divize B. Přejeme Ondrovi mnoho úspěchů v soukromém životě a náročném studiu a po zdravotní stránce návrat ke sportu. Ondro jsi stále naší součástí!
Ondřej Dubina

U21 2017 – ONDŘEJ DUBINA – příprava v Poznani před MEU21 v Petrohradě 

4.10.2015

květen 2016 – pohár Glasgow

 

Gino Schilders, Ondřej Dubina, Martin Hanus, Patrik Dubina – podzim 2019

Není žádným tajemstvím, že kádr SKS prochází generační výměnou, která by měla být zakončena za 3-4 roky a následně by již mělo docházet k přirozenější obměnám kádru. Bohužel současný kádr SKS trpí nedostatečnou prací v chlapeckých kategoriích 10-20 let zpětně.  Stačí se podívat do současného mužstva, když je patrné, že SKS chybí zcela hráči 23-29 let (vyjma Capoucha). Pakliže se však okamžitě nezačne lépe pracovat s nábory kluků první a druhá třída, opět SKS bude řešit za pár let stejný problém. Na výmluvy není čas.

Lehovec
T. Hanus

 

 

V této poněkud podivné sezóně vlivem zranění zápasů se do hry zapojilo na 28 hráčů, což jistě není málo. Pro některé dorostence to byla první zkušenost. Je třeba aby mladí hráči hráli a k tomu potřebujeme fungující bečko. Proto hráči, dorostu, kteří nebudou na soupisce „A“ mužstva, pakliže nebudou nominováni budou hrát automaticky zápas za béčko. Nutně potřebujeme fungující a sportovně naladěné béčko, aby „Áčko“ se mohlo dál výkonnostně rozvíjet.
S BOHemians – nahoře Podzim 2019, dole jaro 2020

Od března došlo k zapojení dorostenců do tréninkových jednotek „A“ mužstva, což musíme zhodnotit pozitivně, neboť nám umožní rychleji zapojit mladé hráče a tím přispět k plynulejší obměně kádru. Pozitivním však také na této skutečnosti vytvořením tlaku na zbývající hráče Ačka, tedy konkurence.

tréninky jaro 2020

Vlivem mezinárodní situace nám také v tomto roce odpadly mezinárodní zápasy, ať již pohár ve Slovinsku, či příprava v Poznani s klubem Grünwald. Vytíženost hráčů nebyla bohužel na dostatečné úrovni, a alespoň jsme odehráli domácí přípravu. Uvidíme, však co tato přestávka k hráči udělá. Určitě na jaře chceme jet na pohár a dvě zahraniční přípravy. Uvidíme, zdali to bude vůbec možné s ohledem na zdravotní situaci u nás či sousedů.

vánoční večeře

Snad poslední věc je třeba pochváliti přístup nezraněných hráčů, kteří dosáhli účasti na tréninkových jednotkách nad 90 %: Martin Hanus, Martin Babický, Ondřej Kacbal. Klukům děkujeme, ale tento nízký počet nedostačující.

27.6.2020 – výjezd do Plzně

podzim 2019 –  Patrik Dubina
podzim 2019 – Pepa Toms + zakončení Kacby
A JEŠTĚ ČENDA ZUNA

V nové sezóně chceme vyhrát titul venku i v hale.

Tak to je zhruba vše.

S pozdravem

za realizační tým Ludvík

Ještě jedna humorka na závěr

– KVÍZ: NAJDI 5 ROZDÍLŮ 🙂

Babický (ročník 1989) jeden z nejlepších hráčů posledních 10 let
Lukáš Plachý (ročník 2008) hráč budoucnosti – pakliže bude výdrž a snahA

Start a Conversation