Náročná sezóna s úžasným koncem „A“ týmu žen

Do halové sezóny 2013/2014 jsme nastupovali s nelehkým cílem, a to obhájit titul Mistra republiky a uspět v Indoor Club Championships Cup, pořádaném ve francouzském Cambrai, kde jsme obhajovali skvělé 4. místo z loňského roku.

Díky změně pravidel halového hokeje bylo nejdůležitější najít vhodný systém hry, který bude vyhovovat hráčkám a platit na soupeře, což se nám nakonec povedlo. Příprava byla náročnější než jsme zvyklí hlavně díky „nočním“ tréninkům v domácí hale, kde po celý prosinec probíhala kompletní rekonstrukce a nebylo možné trénovat, tak i večerním pátečním tréninkům v Kostelci nad Černými lesy.

Hlavní část přípravy začala účastí na turnaji Rohrmax Cup ve Vídni ve dnech 3. – 5. 1.2014. Na tomto turnaji jsme obsadili 3. místo za reprezentačním výběrem Rakouska a České republiky. Bohužel turnaj pro nás nebyl úplně ideální z důvodu odhlášení jednoho z týmů. Byl dořazen reprezentační výběr České republiky, ve kterém bylo v širší nominaci 9 hráček z našeho týmu a některé hráčky musely absolvovat za den více zápasů. Na některých hráčkách se také projevila zřejmě nervozita z nominace na HME, ale každopádně 6 hráček se nominovalo, což svědčí o kvalitě našeho týmu.

Základní částí ligové soutěže jsme prošli pouze s jedním zaváháním, kdy jsme prohráli s naším největším rivalem družstvem Pragy 2:3, ale do Final Four jsme nastupovali z 1. místa a v semifinále nás čekala děvčata z Rakovníka. V semifinále naše děvčata splnila pokyny trenérů a o poločase byl výsledek 5:0 pro naše barvy a v druhém poločase jsme již mysleli více na finále, takže konečný výsledek byl 7:2 ( Střelkyně: Bížová 4x, Reinosová, Hrachová, Dukátová K.). Do finále se s námi probojoval dle očekávání tým Pragy. První poločas finálového zápasu byl hodně vyrovnaný, ale přece jen jsme si dokázali pořídit alespoň jednogólový náskok 3:2, se kterým jsme nastupovali do druhého poločasu. Druhý poločas jsme si již pohlídali a vedení si nenechali vzít a ještě jsme 3 góly přidali. Konečný stav 6:3 ( Střelkyně: Bížová 3x, Dukátová K., Reichlová, Reinosová). První těžký cíl sezony je tedy splněn. Dokázali jsme obhájit titul Mistryň republiky a zajistili si tím účast v PMEZ v roce 2015.

Ve dnech 21. – 23.2.2014 nás čekal ten poslední, ale zato nejtěžší cíl sezony a tím byl Indoor Club Championships Cup. Na tento turnaj jsme odjížděli s cílem dostat se mezi čtveřici nejlepších evropských týmů v ženském halovém hokeji a tento cíl se nám splnil i s trošku „nahořklou třešinkou na dortu“. V základní skupině jsme obsadili 1. místo po remíze 3:3 s domácími z Cambrai, výhře 5:3 nad holandským Amsterdamem a „povinným“ vítězstvím opět 5:3 nad běloruským HC Victorya Smolevichi. V semifinále nás čekali španělky Club de Campo Madrid , se kterými jsme po 40 minutách hry udrželi stav 0:0, ale bohužel na nájezdy prohráli 1:2, takže na nás čekal „pouze“ boj o bronzové medaile opět proti mistryním Holandska. Utkání se nevyvíjelo dle našich představ a o poločase jsme prohrávali 2:0, nicméně nás to nepoložilo a během posledních 90 vteřin utkání jsme si dokázali vynutit nájezdy, které už jsme si nenechali vzít a porazili holanďanky 2:1 až ve čtvrté sérii nájezdů. Tímto byly splněny všechny cíle, které jsme si před sezónou stanovili a bronzová medaile je takový malý velký bonus navíc.

Tímto bych chtěl poděkovat celému realizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci, výboru SK Slavia Praha – pozemní hokej a sponzorům za vytvoření podmínek vedoucích k těmto úspěchům a také fanouškům, kteří nás podporovali během celé sezony.

Mé největší díky však náleží všem hráčkám, které se zúčastnily jak finálových turnajů, tak i náročné přípravy s týmem a pomohly tak k dosažení předsevzatých cílů. Jmenovitě se jedná o tyto hráčky: Bížová Adéla, Capouchová Renata, Dukátová Kamila, Dukátová Gabriela, Hrachová Nikola, Jelínková Kateřina, Matějková Andrea, Mejzlíková Adéla, Mejzlíková Tereza, Nováková Veronika, Poloprutská Klára, Reichlová Jindřiška, Reinosová Adéla, Srnová Klára, Stýblová Josefína, Šlepecká Alexandra, Vančurová Andrea a Vařeková Michaela.

 

Vojtěch Sládek | Trenér „A“ týmu žen SK Slavia Praha

Start a Conversation