Home > Aktuality > Pohár mistrů, den 2.

Turnaj je již v plném proudu. A naši svěřenci si ze včerejšího utkání odnesli tři body.

Prvním zápasem bylo jako i včera utkání týmů ze skupiny A, kde si tentokrát hokejovou pauzu dala Rača a utkala se tak AD Lousada s HK Lipovci. Lousada se dostala jako první do vedení, ale se začátkem druhé čtvrtiny soupeř srovnal z trestného rohu. Po hře „nahoru dolu“ se znovu ujala vedení Lousada a tentokrát již s dvěmi brankami navrch. Lipovci však nenechali protihráče dlouho čekat, odpověděli gólem ze hry a snížili tak náskok Lousady. K ničemu dalšímu se již nedostali. Konec utkání 6:2 pro AD Lousada.

Další utkání bylo mezi Ardas Rudamina a Nacka LHK. Oběma týmům by se hodily nějaké body po včerejších prohrách. Rudamina skórovala první a to z trestného rohu. Skóre dokázala udržet nezměněné až do třetí čtvrtiny, do které soupeř dokázal nastoupit o moc lépe a během několika minut se ujal vedení dvěmi góly. Nacka LHK po té skórovala ještě dvakrát v poslední čtvrtině a odnesla si tak výhru 4:1 a pět bodů.

Slávisté i dnes uzavřeli turnajový den vítězstvím, tentokrát zápasem proti Grammarians HC. První poločas byl však vcelku vyrovnaný a první branku vsítil až pár minut před koncem druhé čtvrtiny mladý slávista Josef Toms.

Do druhé poločasu vstoupili sešívaní o dost lépe a hned také přidali na konto další dvě branky, tentokrát se z obrany probojoval ke gólu Martin Hanus a po té jeho španělský spoluhráč Vicente Aguirrezabala. Grammarians se tentokrát podařilo odpovědět jedním gólem, ale to jim však nestačilo a červenobílé duo Adam Vaňko a Patrik Dubina navýšilo vedení o dva góly. Konec zápasu 5:1 pro nás.