Prázdninové ohlédnutí našich hvězdiček

Slavistické hráčky Natálie Nováková, Kateřina Jelínková, Nikol Babická, Veronika a Michaela Kučerovi a Barbora Břízová se zúčastnily Mistrovství Evropy dívek do 18let.

Dne 10.7.2015 jsme se autobusem v nočních hodinách vydali směr Mistrovství Evropy dívek U18 konaného v italském městě Mori. Na turnaj jsme jeli s většími ambicemi než se jen udržet ve skupině. Naším cílem bylo hrát minimálně horní kříž. Je to bohužel ale jen sport a někdy se prostě stane, že ne vždy vše vyjde podle našich představ. Díky tomuto turnaji jsme zjistili, že je toho stále spousta, co se máme učit a zlepšovat.

V prvním zápase s Irskem jsme smolně v posledních minutách zápasu inkasovali gol z trestného rohu a tak jsme ze hřiště odcházeli s prohrou 1:2. Celkově byl ale zápas s Irskem pro nás překvapením. Výsledek 1:2 čekal málokdo a to nám dávalo naději, že bychom tento turnaj mohli zvládnout úspěšně.    Další den jsme se utkali s Litvou, nedařilo se nám zakončit útočné akce, Litva takzvaně „zabetonovala“ svůj kruh a právě proto to bylo dost obtížné. Tak jsme smolně zápas prohráli 0:1. Poslední utkání ve skupině s Polskem bylo pro nás nakonec klíčové, bohužel se nám ale ani toto utkání nepodařil vyhrát a skončilo remízou 1:1. Remíza přinesla ne jen zklamání, ale i hru ve spodním kříži. Přitom výhra o 2 goly pro nás znamenala postup do horního kříže. Byli jsme postupu tak blízko, jenom že jít do zápasu s tím že něco musíte, není pro psychiku hráče nic snadného.

Ve spodním kříži na nás čekaly hráčky z Walesu a Rakouska.

V zápase s Walesem se nám konečně začalo herně dařit a walesanky jsme suverénně přehráli 3:0. Do posledního zápasu turnaje proti Rakušankám jsme šli odhodlaně pro výhru. Zápas byl převážně v naší režii a zaslouženě jsme vyhráli 3:1.

Díky dvěma výhrám ve spodním kříži jsme skončili na 6. místě.

Letos jsme měli v týmu oproti ostatním celkům jen 4 hráčky ročníkově 1997 a to pro nás také znamenalo nejmladší tým na turnaji. Proto si myslíme, že máme do příštího roku výhodu ohledně nastávajícího ME dívek U18. Tým se nám tak moc nezmění, pouze přibereme do kádru pár nových hráček a tím pádem by naše sehrávání mělo být jednodušší oproti ostatním týmům, kde se bude měnit většina hráček.

Tým holek U18

U18_holky_2015-5 U18_holky_2015-4 U18_holky_2015-3 U18_holky_2015-2 U18_holky_2015-1

Start a Conversation