Home > Aktuality > SKS – dorostenci
logo SK Slavia Praha - pozemní hokej

Slavii se letos dařilo na všech frontách a vyhrála, respektive obhájila, tituly, kde se dalo. Ani dorostenci nebyli výjimkou a na pomyslný trůn mistra republiky dosedli již 14. června. Jak tato cesta o titul vypadala?

Bohužel členská základna v této věkové kategorii není veliká, proto se soutěž hrála jen ve čtyřech týmech. Vedle naší pražské Slavie zde byl i další zástupce našeho hlavního města, President, a dva plzeňské týmy, Bolevec a Litice. Nebyl to jen souboj týmů, byl to i souboj Prahy proti Plzni. Hrálo se systémem každý s každým a potom se konečné pořadí určovalo podle bodů, nebylo tedy žádné Final Four, nic podobného.

Naši mladíci a naděje do budoucna tedy nastoupili ke 12 zápasům, z toho měli na kontě 9 výher, dvě remízy a bohužel jednu prohru, o kterou se postaralo družstvo Litic. Dorostenci vyhráli s náskokem tří bodů na druhé Litice a na třetí příčku vyšplhalo družstvo z Presidenta. Nebylo by od věci dodat, že jsme dali úctyhodných 89 golů, což nám dává v průměru přes 7 golů na zápas. To není úplně špatný počin, ne? 🙂

Náš tým byl tvořen z našich odchovanců, které doplnili velice kvalitní hráči z Bohemky jako Petr Větrovský, Ondřej Soukup, Lukáš Plochý nebo Jan Železný. Hlavně poslední dva jmenovaní se v sezoně činili a do soupeřových branek nasázeli dohromady 42 golů.

Je velká škoda, že z nízkého počtu hráčů v týmech se dorostenecká soutěž hraje pouze v osmi hráčích v poli a na tři čtvrtě hřiště. Dorost je poslední věková kategorie před muži a kluci by si měli zvykat na taktiku a hraní po celém hřišti, ale bohužel to není možné – hlavně kvůli zkrácenému hřišti. Určitě mi to mnoho z hráčů potvrdí, tím jsem si jist.

Jaké máme plány do další sezony? Jsme přece jen Slavie, takže plán je jasný, a to obhájit titul. S týmem se bohužel loučí Jan Železný a Lukáš Plochý, ale věříme, že se je podaří nahradit. Tým je plný šikovných hráčů a vše je jen na nich… Dobře, a taky na nás, na trenérech.

Na závěr bych rád poděkoval rodičům a všem, kteří dorostu v této sezoně jakkoli pomohli, ať už s námi jeli na zápas a vzali auto, či cokoli jiného. Jakákoli pomoc se hodí, hlavně v tom našem sportu.

Za trenérské trio Krábková – Krábek – Vohnický

Tomáš Vohnický