Home > Aktuality > SKS ženy 3. nejlepší v Evropě !!!

Náš první ženský tým slaví opět velký úspěch na mezinárodním poli, když se mu podařilo vybojovat krásné 3. místo na klubovém poháru mistrů !!!

První dva zápasy jsou již podrobně popsány v dřívějším reportu, k poslednímu zápasu ve skupině nám realizační tým poslal následující:

SKS – Kampong

Po remíze Němek s Běloruskem bylo jasné, že slávistky, pokud si chtějí zahrát semifinále, musejí vyhrát. Zápas začal tlakem Holanďanek. Ty však nedokázaly překonat kvalitní zónu a brankářku Vančurovou, která byla opět skvělá. Slávistky hrozily z protiútoku a TR. Bížová proměnila hned ten první 1;0. Poté se hra vyrovnala, ale ani jeden tým do konce poločasu nedokázal skórovat. Začátek druhé půlky byl totožný jako v první poločase. Náš druhý TR proměnila A. Mejzlíková z přímé střely – 2;0.  Kampong hrál o vše a sedm minut před koncem odvolal brankářku. Avšak ani tak si nedokázal vytvořit velikou šanci, kromě dvou TR, které zlikvidovala Vančurová. Z protiútoku se podařilo Reinisové zvýšit vedení a tak slávistky zaslouženě postoupili ze skupiny z druhého místa do semifinále na úkor domácích a nizozemského mistra.

—————

V semifinále naše holky nestačily na Club Campo de Madrid, kterému dvěma góly, v samém úvodu a naopak těsně před koncem, podlehly 0:2.

Čekal je poslední soupeř. O třetí místo si zahrály s SV Arminem. Po bezbrankovém prvním poločase ukázala Slavia svůj hlavní trumf v podobě Adély Bížové, která se dvakrát trefila z rohu. Jiné branky nepadly a tak se naše holky zaslouženě radují z konečného třetího místa v turnaji a Adéla Bížová navíc z trofeje pro nejlepší střelkyni turnaje.

Podrobnosti o posledních dvou zápasech budou doplněny …

Pár turnajových čísel:

– ve 20 odehraných zápasech padlo celkem 92 branek. 50 ze hry, 38 z rohů a 4 z penalty

– společně s Adélou Bížovou (6 branek) se trefila ještě Adéla Mejzlíková (2 branky), Renata Capouchová, Nikola Hrachová a Adéla Reinosová (po 1 brance)

– za celý turnaj bylo uděleno 21 zelených a pouze 2 žluté karty. Jedinou kartu od nás, zelenou, dostala Natálie Nováková.

Za celý klub patří holkám obrovská GRATULACE a VELKÉ DÍKY ZA SKVĚLOU REPREZENTACI !!!!