Home > Aktuality > SKS ženy A – postup do EuroHockey Club Trophy

V termínu  2.6. – 5.6. se ženy SK Slavia Praha zúčastnily PMEZ EuroHockey Club Challenge I 2017 v litevském městě Siauliai.

Z důvodu odhlášení italského týmu nás čekali pouze 2 zápasy v základní skupině a to s Francií a Ruskem.

Po příletu a přemístění autobusem do města Siauliai jsme se ubytovali a šli obhlédnout hřiště.

Druhý den jsme začali lehkým výklusem a vydatnou snídaní. Díky tomu, že nedorazil tým Italek, jsme využili tento volný den k tréninku a po něm jsme shlédli  zápas našich soupeřek z naší skupiny.

V sobotu nás ve 14:30 čekal první zápas a to proti ruskému týmu Dinamo-Giproniiaviaprom . Toto utkání jsme zvládli dotáhnout do vítězného konce a odnesli jsme si důležité body za výhru 2:1. V utkání skórovaly Adéla Bížová a Jindřiška Reichlová.

V neděli jsme se ve stejný čas jako předchozí den utkali s francouzským týmem DOUAI HC. V zápase bylo k vidění spousta gólových šancí a to z větší části v naší režii. Bohužel se nám naše šance nepovedlo využít a z tohoto zápasu jsme odešli s prohrou 1:2. Gol v zápase vstřelila Renata Capouchová.

Další den nás čekal zápas o 1. místo a postup do EuroHockey Club Trophy. Díky předešlým výsledkům  jsme do zápasu šli z pozice 2. týmu v základní skupině a čekal nás zápas s 1. týmem druhé skupiny.

Poslední hrací den jsme hráli opět od 14:30 a to proti domácímu týmu  Gintra Strekte Uni HC . Domácí publikum nám zrovna do karet nehrálo, ale ani to nás nakonec nezastavilo.
V prvních minutách zápas vypadal vyrovnaně, ale pouze tak prvních 10 minut. Poté jsme se rozhodli, že si tento zápas nenecháme utéct a vyhrajeme ho.  Konečný stav zápasu 5:1 hovoří za vše. Goly : Renata Capouchová 2x, Adéla Bížová 2x, Jindřiška Reichlová

Poté začali velké oslavy našeho historického postupu do EuroHockey Club Trophy.