Starší žáci – podzimní část ukončena v Rakovníku

V sobotu 19.10.2019 naši starší žáci, jako předzápas extraligy mužů mezi HC Rakovník a SK Slavia Praha, odehráli svůj druhý zápas v nadstavbové části se svými vrstevníky z HC Rakovník. Herní projev naši kluků je dlouhodobě na velmi dobré úrovni, což není pro nás překvapení, neboť po hokejové stránce je vývoj jak po technické a technické stránce či v herním myšlení má vzestupnou tendenci. Nicméně, lze konečně konstatovat, že kluci se dostali vnímáním samotné hry při zápase do stavu, KDY CHTĚLI VYHRÁT. Tedy chtěli se sportovně  „poprat“ za výhru v zápase. Nutno k tomu však dodat, že na tuto nezbytnou složku všech sportovních klání (herní touhu sportovně vyhrát), ponecháváme přirozeně zcela na hráčích, jelikož nehrajeme s hráči tzv. „playstation“, kdy trenér hraje za hráče. Mám tak upřímnou radost z tohoto jevu, neboť naši kluci tímto navázali na své úspěšné předchůdce ve starších žácích, kteří již nyní hrají za muže. Namátkou lze vzpomenout na jaro roku 2018, kdy SKS prohrálo v Rakovníku 5:4, či v Norimberku se Stuttgartem na jaře v roce 2019, kdy kluci prohráli 3:2, a přesto tyto zápasy byly přelomové v jejich vývoji, tedy vnímání svého „já“ a svého mužstva v zápase. Nicméně v Rakovníku 19.10.2012, nemusel to být „zlom“, ale mohla to být první vlaštovka, i za tu jsme však rádi.

Jinak k zápasu lze říci, že Rakovník, jako již je u nich tradicí, chodí pouze do brejkových situací, kdy jejich mužstvo podstatě brání v plném počtu kolem svého defenzivního kruhu. Pro hráče, navíc v kategorii starších žáků, je pak velmi těžké překonat tento defenzivní val. O to je radostnější, že kluci dali do soustředěné obrany nejen 5 gólů, ale také si vytvořili mnoho šancí. Rozhodně je to příslib do budoucna.

Tento zápas byl dále pozitivní v tom, že družstvo Rakovníka disponovalo kvalitním hráčem, který jak individuálně tak fyzicky byl na dorostenecké  úrovni  (vsítil 6 gólů). Do 20 minuty naší kluci si tak zvykali na rychlost tohoto hráče Rakovníka. Následně již začali tohoto hráče zdvojovat, začali být důraznější v osobních soubojích, přistupovali k němu při příjmu více na těsno…atd. následně se jim podařilo hru tohoto hráče prakticky eliminovat.

Za tento zápas je nutné vyzvednout Martina Jelínka, Filipa Hakena, Martina Plachého, Romana Jarolíma a Štěpána Šmída.

HC Rakovník  – SK SLAVIA PRAHA 7:5 (6:2)

Góly: Dobeš, 2 x Šmíd, Jarolím, Plachý
Sestava: Pšenička/G, Jelínek, Haken, Jarolím, Kindl, Tichončik, Šmíd, Plachý, Mušinský/C, Dobeš, Macek
Omluveni:
Dvořáček, Remiš, Šplíchal

 

S pozdravem

Za realizační tým

Ludvík, F. Stránský, P. Kožich

v rámci přípravy k zápasu

Start a Conversation