Starší žáci SKS a jejich hodnocení sezóny

Jak sezóna starších žáků vypadala? K tomu není  jednoznačná odpověď. Jelikož ani v této kategorii nekladu důraz na výsledky budu hodnotit hru našich kluků podle předvedené hry. Na jaře to bylo jako houpačce. Jednak tu máme momenty, které již potěší, ale zároveň zatím nejsme schopni základní filozofii hry (nechodit do kontaktu, nehrát riskatní nahrávky, roztahovat hru, hrát pravoúhlé nahrávky „L“, chodit na tzv. baseline, a aktivně nabíhat do tzv. „hot zone“, osobní bránění) předvádět po delší čas při zápase. Důvodem je skutečnost, že to kluci nemají zažité a kluci nejsou zatím schopni se koncentrovat po delší dobu. Stále se na tom musí pracovat, jak již neustále opakuji, chce to čas a trpělivost.

Snahu a přístup klukům lze jen ocenit. V tomto ohledu lze v mužstvu vyzvednout několik kluků, ale to to si nechám interně. Z mužstva odchází do dorostu Felix Urban a Bára Šnourová. Naopak z mladších žáků přichází Josef Toms, Jan Vitošek, Tomáš Haken, František Hypš. Dále bude nadále hrát také se staršími žáky (vedle své kategorie) Martin Jelínek, Martin Plachý a další hráči z mladších žáků. Je třeba pochválit Felixe Urbana a jeho velký výkonnostní pokrok.

Z výše uvedeného je patrné, že po třech letech dochází konečně ke stabilizaci starších žáků. Cílem je samozřejmě během 10 let vytvořit dva dorosty SKS.

Na podzim se budeme zaměřovat, tak jako mladší žáci na příjem a nahrávku, začneme také intenzivněji s 3D hokejem a budeme plně dodržovat metodiku H. Weina. Letos bych chtěl s klukama začít procvičovat klíčovou standardní situaci v hokeji – trestný roh. Bude se mi jednat především o to, aby všichni kluci uměli nahrávat, chytat, střílet.  K tomu nám jistě dopomůže i letní soustředění v Českých Budějovicích na konci prázdnin.

Od podzimní části se vracíme k modelu 3 x týdně trénink. Je to nezbytnost. Dále bude nutné postupně a přirozeným způsobem rozvíjet fyzickou kondici,motoriku, sílu…atd., tak jak nyní činíme.

Tréninkovou skupinu na podzim bude tvořit 13 kluků, z nichž dva budou hrát ještě za mladší žáky.

Tréninky příští sezónu:

Pondělí 16:30-18:30 (hřiště SKS)

Středa 16:30-18:30 (hřiště SKS)

Čtvrtek 17:30-18:30 (malé hřiště SKS či u školy v Edenu) bez hokejek

Tréninky započnou 5. září 2016.

Trenérem starších žáků budu já, tedy Miroslav Ludvík.

Samozřejmě, že je na programu soustředění v Českých Budějovicích od 22.8.-26.8.2016.

Děkuji rodičům za velmi dobrou spolupráci při odvozech dětí na zápasy, tréninky, fotografie a podporu.

Pěkné prázdniny a dovolené.

S pozdravem

Miroslav Ludvík

Start a Conversation