Starší žáci, U15, podzim za námi

Za námi je opět podzim. Sluší se přinést krátký pohled na uplynou část sezóny  starších žáků. Naši kluci odehráli na podzim 5 zápasů. Bohužel los nebyl příliš příznivý, když jsem odehráli úvodní zápasy s dvěma nejtěžšími soupeři. První zápas podzimu byla soupeřem TJ Plzeň – Litice.  Tento zápas se nepovedl a to po všech směrech. Kluci z Litic byli hokejovější po všech směrech a zcela zaslouženě vyhráli. Příprava začátku sezóny byla narušena WHL 1. kolem, které se hrálo na SKS. Tedy jestliže někteří hráči nebyli na soustředění, pak zde bylo 1. kolo WHL, těžko s jedním tréninkem se může podat kvalitní výkon. Byli jsme zklamáni. Nicméně je nutné vidět, že od té doby přístup kluků k hokeji a jejich práce na tréninku  výrazně zlepšila, což se odrazilo ve hře. S další těžkým soupeřem z Rakovníka přinesl velmi pěkný a na republikovou úroveň straších žáků nadstandardní zápas, který skončil spravedlivou remízou. V mužstvo máme mladé hráče z U13 (tři hráči), kteří jsou zařazováni k jejich hokejovému rozvoji. Je třeba se také zmínit, že letos hostuje ve starších žácích Matěj Šplíchal z Mnichovic, který podává také dobré výkony. K němu je určitě zajímavé zmínit, že pochází z hokejové rodiny. Jeho dědou není nikdo jiný než  bývalý výborný hráč a trenér (vše na reprezentační úrovni) pan Karel Špringer.

V jarní sezóně, určitě bychom byli rádi kdybychom navázali na poměrně kvalitní ní výkony z podzimu, ale především budeme rádi, když zlepšíme individuální bránění, krytí nohou, postavení nohou a těla při přijmu a nahrávce, tedy základní věci na kterých je nutné ve všech dětských či mládežnických kategoriích neustále pracovat.

Dlouhodobě nás však trápí zakončení a problém s vnímání prostoru při hře. Přes zimní přestávku je pro nás potěšení, že máme tréninky venku (doufejme v příznivé počasí), neboť nám to umožní trénovat a dělat herní cvičení na větší ploše (celé hřiště), když z důvody kapacitních  (velký nárůst dětí v jednotlivých kategoriích na tréninkové jednotce ve stejný čas v sezóně) to bohužel pochopitelně nejde.  Samozřejmě opět budeme pracovat metodikou H. Weina. Vše chce čas  a výchova dětí trpělivost a zábavu.

S pozdravem

Ludvík, Rozhon, Capouch

tabulka-sksu15-podzim

Start a Conversation