Home > Aktuality > Starší žáci vítězně s HCH při vstupu do jarní sezóny

V sobotu se uskutečnilo první jarní soutěžní utkání po zimní přestávce, tentokrát na půdě Hostivaře. Vstup to byl úspěšný, nejenže kluci zvítězili, ale herně – hokejově přehrávali svého soupeře. O této skutečnosti svědčí i to, že HCH se dostalo do našeho obranného kruhu až  ve 12 minutě. Zatímco na podzim naše naivní hra pouštěla soupeře do brejkových situací, tak při tomto zápase tomu bylo pouze ve dvou případech. Nicméně stále nás trápí „dětské – naivní a nedůrazné zakončení“. Je však třeba říci, že v útoku hrají naši nejmladší kluci – chce to čas a poctivou práci. Byli jsme s Fandou Stránským rádi, že kluci si vytvořili dvouciferný počet vyložených šancí. Nutno však pochválit brankáře soupeře Procházku za kvalitní výkon. S předváděnou hokejovostí našeho mužstva jsme byli potěšeni. Kluci tak navázali na výkony v kvalitním přípravném turnaji s německými mužstvy- HG Norimberka, Stuttgarte Kickers, HC Mannheimu (o tom bude jiný článek – příští týden se k tomu dostanu).

Od podzimu je vidět opětovný výkonnostní vzestup našich borců, …..chce to jen dlouhodobou poctivou práci. Nutné je však také ocenit soupeře z Hostivaře, kde je vidět zlepšení na sportovním úseku při výchově mladých hráčů.

Jelikož kádr starších žáků SKS má 17 kluků je nutné je opětovně na jaře točit (jako v hale), tedy nejstarší ročníky budou hrát všechny zápasy a mladší ročníky se budou prostřídávat.  Je to nutné z důvodu herní vytíženosti hráčů na hřišti během utkání.

Zajímavost na závěr. Utkání řídila dvojice Rozhon, Holub, kde si příznivci červenobílých pamatují Fandu Rozhona jako hráče SKS a trenéra kluků U10, či U12 v SKS. Kluky chválil, to potěší :-).

Děkujeme také našemu dvornímu fotografovi Ing. Petrovi Jelínkovi za pořízení fotografií.

V sobotu pak U15 SKS hrají doma od 10:45 s Hradcem Králové.

HCH-SKS 4-6 (3:3)

Góly: 3 x Dubina, 2 x Toms, 1 x Dvořáček

Sestava:

Boháček/G, Kos/G, Gross, Jelínek Petr, Jelínek Martin, Šplíchal, Vaňko, Dubina, Toms, Brzák, Vitošek, Dvořáček, Plachý

Omluveni:

Haken Tomáš, Haken Filip, Petschat, Větrovský

S pozdravem

Ludvík, Stránský