Starší žákyně – Praga x Slavia

Zápas 7. 10. mezi domácí Pragou a hostující Slavií se začátkem v 9:00 byl takový otvírák zápasů sobotního hracího dne. Nastoupili proti sobě první s posledním.

I díky možná brzkému rannímu času byl začátek zápasu velmi ospalý. Jak domácím, tak i slavistkám na začátku chyběl rychlejší pohyb. Z této letargie byla Slavia vysvobozena i díky inkasovanému gólu v  8. minutě. Tento gól holky sportovně nakopl. Hra najednou v jejich podání měla jiné parametry a hodně vysunutý pressing (hra 1 na 1) na třetině soupeře nedovoloval domácímu týmu prakticky žádnou přesnou rozehrávku. Jedna z těchto chyb vedla k vyrovnávací brance. Naty Hájková získala balónek u pravé čáry na polovině hřiště a individuální akcí, kterou vedla podél postranní čáry s naběhnutím do kruhu zakončila střelou po zemi na bližší tyč podél brankářky a srovnala na 1:1.

Navýšení na rozdíl jednoho gólu přišlo z TR. Střelu Naty vyrazila gólmanka jen před sebe, kde dobře postavená Majda pohotově zvýšila na 2:1. Další nádherná akce v podání aktivní Natky skončila jen na tyči, ale razance bekhendové střely měla opravdu parametry TOP. To následující bekhend už skončil v síti Pragy a Slavia se dostala do dvougólového vedení. Ještě před koncem poločasu Slavistky přidaly čtvrtý gól. Aktivní hra Slavie donutila domácí k další chybě a rychlá rozehrávka do dezorientované obrany využila Naty ke vstřelení gólu.

Rád bych zmínil ještě jednou hodně vysunutý pressing – v tomto úseku hry byly Slavistky skoro bezchybné. Napadající útočnice přesným a včasným přístupem k protihráčkám neumožňovaly soupeřkám žádnou rozehrávku. Když se podařilo Pragovce překonat napadající val, z druhé vlny je výborně dostoupila a doplnila záložní řada. Slavistky tím získávaly balony na polovině soupeře a podnikaly rychlé útočné akce.

Do druhého poločasu nastoupily hráčky Pragy bez své golmanky. Slavia od druhého poločasu nehrála již tak aktivní pressing, který byl v první půlce tak účelný. Ten byl z důvodu většího počtu hráček Pragy nahrazen více zónovou obranou.

V druhé půlce se hra více vyrovnala a šance byly na obou stranách. I díky absenci brankářky Pragy se podařilo Slavii šance využít ke vstřelení dvou gólů a uzavření skóre zapasu s výsledkem 1:6 pro Slavii.

SESTAVA:

Golmanka: Lynch Nikki

Hráčky: Šnourová Bára, Kadlecová Eliška, Reinosová Kristina, Merxbauerová Ellen, Hájková Naty, Šmídová Majda, Horešovská Kája, Nová Linda, Nová Lucie, Pšeničková Katka

Trenér: Mejzlíková Ajka

GÓLY:

1:1 – Hájková

1:2 – TR Šmídová (Hájková)

1.3 – Hájková (Šmídová)

1:4 – Hájková (Nová Linda)

1:5 – Pšeničková (Šmídová)

1.6 – Nová Lucie (Reinosová)

Start a Conversation