Slavná zimní sezóna mladších žáků 2014 / 2015

Finále mladší žáků v Plzni v sestavě s Kubou Kosem v bráně, s Patrikem Dubinou, Vojtou Urbancem, Petrem Jelínkem, Martinem Jelínkem a Marcem Grossem v obraně a s Honzou Vitoškem, Martinem Plachým, Honzou Brzákem a Adamem Vaňkem v útoku.

Vlastně jsme hráli poprvé mimo Hagibor a hned na velkém hřišti. Věřím, že se klukům splnil sen, protože na každého hráče doprovázel zástup fanoušků. Kéž bychom se scházeli takto pravidelně.

Čekalo nás krásné odpoledne. Jenže všechno bylo jinak. Naším soupeřem byl nejlepší tým druhé skupiny, a tím byl Rakovník. Pamatuji si jejich tým a nečekalo nás nic lehkého.

Cesta proběhla velmi dobře, příprava vypadala taky dobře, stejně jako chuť kluků. Někdy se stane, co vůbec nečekáte. Všichni jsme asi zůstali na cestě z Prahy. Zápas se nepovedl vůbec nikomu a tomu odpovídal výsledek.

Co si myslím, že je důležité, tak jsme potkali svého mistra. Rakovník je technicky a rychlostně velmi dobře vybaven. My jsme dobře zvládli taktické pokyny, snažili jsme se o správné věci, ale nevycházelo nám to. I když jsme zkoušeli stáhnout hru na 6 hráčů, tak se nic nezměnilo. Prostě zápas, na který je nejlépe zapomenout. 🙂 Musím pochválit kluky, kteří vypustili poslední roh. Můžeme říct, že bychom sice měli velkou šanci vymazat nulu na našem kontě, ale opravdu Fair play máme v krvi a nechtěli jsme nikoho z finalistů zranit z posledního rohu po odpískání. Prohráli jsme 0:7, ale s čistým štítem.

Tak, jak jsme špatně začali finálový turnaj, tak jsme dobře začali zápas o 3. místo. Upřímně musíme přiznat, že nám přál los, protože Litice hráli dva zápasy za sebou s přestávkou asi 30minut. My jsme využili situace a začali velmi aktivně. A zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Skórovali jsme pravidelně a skoro všichni. Vycházeli nám kličky doprava, pomáhali jsme si navzájem, podporovali útok a všichni bránili nejen vlastním tělem, ale také a dobře hokejkami a správným postavením v leva soupeře.

 

Jako trenér si můžu stěžovat. Kluci v prvním zápase bojovali a zkoušeli úplně všechno, ve druhém bojovali, hráli a vyhráli.

Jen tak dál, jen tak dál.

 

– Petr Linhart a František Jaroš, trenéři mladších žáků

10959611_1546730165578352_6341599016195877182_n

Start a Conversation