chlapci u14 v Nizozemsku

U14 a U16 v Nizozemí

Jak už to tak u nás v hokeji bývá, Velikonoce jsou svátky plné přípravných turnajů a tréninků reprezentací.

Chlapci do 14 a do 16 let dostali možnost zahrát si turnaje v Nizozemí proti klubům z ostatních zemí Evropské unie a také pár národním celkům, například z Belgie.

Mezi mladší z těchto kategorií se probojovalo pár slávistů a to: Martin Plachý, Marek Mušinský a Ondřej Dvořáček. Tento tým vedlo sešívané duo: Jan Urbanec a Martin Capouch, kde si oba poprvé vyzkoušeli mezinárodní turnaj v roli trenérů reprezentace.

Poprosili jsme tedy Honzu, zda by se s námi podělil o průběh turnaje:

“Na turnaj jsme odjížděli s velmi kvalitním výběrem do 14 let a s cílem podat co nejlepší týmový výkon a být vyrovnaným týmem pro holandské a anglické kluby, které se turnaje také účastnily.

Kluky čekalo 8 zápasů (2 x 20min) ve třech dnech. První den turnaje bylo důležité si co nejrychleji zvyknout na hru po celém hřišti, jelikož se u nás bohužel hraje do 15 let pouze na 3/4 hřiště, zatímco v zahraničí už od 10 na celé. To byl také asi největší oříšek, se kterým se kluci na turnaji prali.

Nicméně kvalita hry šla zápas od zápasu nahoru. Kluci se herně zlepšovali a bylo vidět, že počáteční strach a nervozita z prvního velkého turnaje je pryč. Bylo k vidění mnoho hezkých akcí a gólů. Kluci plnili pokyny a přinášelo to úspěch. Bohužel nejvíce golů jsme dostávali po chybách v rozehře, či neobsazených hráčích ve vlastním kruhu. Naštěstí kluci byli cílevědomí a chyby odstraňovali.

Díky týmovému nasazení a také výborně chytajícím golmanům nás náš výkon dovedl až do finále, kde jsme se po druhé na turnaji potkali s domácím týmem Den Bosh. Kluci odehráli velmi kvalitní a namáhavý zápas. Na konci bohužel byl šťastnější domací tým. Přesto jsme cíle splnili a odvážet si domů 2.místo, to před turnajem málo koho napadlo. Kluci jsou velmi talentovaní a věřím, že mají před sebou slibnou kariéru v reprezentaci či ve svých klubech.

Chtěl bych poděkovat všem, co se zúčastnili od hráčů až po celý realizační tým, za výborně odvedenou práci.

Fotografie z turnaje od Martiny Babické zde.

 

Mezitím, co U14 bojovala s větším hřištěm a mírnou nervozitou, kluci do 16 bojovali zuby nehty o semifinále, které jim bohužel i přes pořážku národního týmu Belgie uteklo o pouhý bod. Chlapci tak skončili na hezkém 5. místě z 12.

chlapci u16 v Nizozemí

Od nás ze Slavie oblékli dres české reprezentace do 16 let tito hráči: Adam Vaňko, Fanda Svoboda, Honza Vítošek, Marco Gross a Pepa Toms.

Krom hráčů se do Holandska také podíval náš fitness trenér, Marek Brada, který má krom nás na starosti také fyzickou přípravu většiny mládežnických reprezentací.

Start a Conversation