U15 chlapci – poslední kolo a ohlédnutí za halovou sezónou

V neděli 21.2.2016 odehráli naši starší žáci poslední dvě utkání své soutěže. Bylo odehráno jednak závěrečné kolo dlouhodobé soutěže a následně se uskutečnil zápas o umístění. V posledním kole se naši žáci utkali s družstvem Rakovníka. Vítěz tohoto duelu hrál poté o 3.-4 místo.

 

SKS – Rakovník 1:4 (1:1) G: Dubina

S nasazením a bojovností lze vyjádřit spokojenost, kdy zejména v prvním poločese si dovolím tvrdit, že jsme byli lepším týmem. Učíme se hrát osobní obranu. S touto činností, až na závěr zápasu lze říci, že sice děláme chyby, ale učíme se je odtraňovat, resp. frekvence chyb se zmenšuje. Co se týká útočné fáze, jednak narážíme na neproměňování šancí, tak problém tzv. „riskantních nahrávek“ , tedy nahrávek přes hráče. Je to učení a my jsme stále na počátku. S výkonem byla však spokojenost. Zápas rozhodl druhý gól Rakovníka 4 minuty před koncem, kdy se z obdrženého gólu již naši kluci nevzpamatovali.

 

SKS – HC Kadaň 2:3 (0:2) G: Brzák, Toms

K mládí patří i opakování chyb a nekoncentrovanost. Prohra je stejně důležitá jako výhra a alespoň kluci vědí, že nikdo se nesmí podcenit a je nutné respektovat každého spoupeře, aby náš výkon byl co nejlepší. Zatímco první poločas z naší strany byl tzv. „odchozený“, druhý poločas již snesl dobré parametry nejen bojovnosti, ale i pěkných herních pasáží. Zatím mále problémy s předfinální a finální fází. Sice naši kluci vyrovnali, ale jak již to chodí, nedáš …a dostali jsme 30 sekund před koncem, zcela zbytečný gól. Je to hra a prohra k tomu patří.

 

Sestava:

1) Jakub Kos/G, 2) Patrik Dubina/C, 3) Petr Jelínek, 4) Felix Urban, 5) Jan Brzák, 6) Adam Vaňko, 7) Martin Jelínek, 8) Marco Vladimír Gross.

 

Omluveni:

1) Patrik Martinec, 2) Jan Vitošek, 3) Vojtěch Urbanec

 

K sezóně.

V listopadu loňského roku jsem převzal toto mužstvo. K jeho přednostem patří velmi dobré mezilidské vztahy mezi hráči. Kluci za poslední ½ rok výrazně po lidské stránce vyzráli. Nicméně je nutné pracovat na hokejových dovednostech jako je příjem a nahrávka, krytí balonu a další herní činnosti. Dobré je zjištění, že kluci chtějí pracovat. Uvidíme na jaře, kdy se bude pozvolna mužstvo doplňovat o talentované mladší žáky. Za zimní sezónu se naši kluci nemají za co stydět, kdy celkové 6. místo zhruba odpovídá etapě vývoje u našich kluků. Každopádně, příští halovou sezónu, vzhledem k tomu, že z mužstva odchází do dorostu pouze jeden hráč a starší žáci budou příští rok posíleni až o pět současných mladších žáků, by naši starší žáci mohli hrát v halové soutěži o umístění na stupních vítězů.

 

Závěrem podotýkám. Starší žáci nehráli ani nebudou hrát na výsledek, po dobu co budu jejich trenérem. Samozřejmě, že kluci chtějí vyhrát, ale když vyhrají, tak ho vyhrají všichni a ne jen část toho času herně lepších hráčů. Porážka patří ke hře jako vítězství a je také důležitá pro výchovu charakterních hráčů. Na výsledek se hraje až v dospělých složkách.

 

Zvláště bych chtěl poděkovat panu Ing. Petru Jelínkovi za poctivé a pravidelné pořizování fotek ze zápasů.

S pozdravem

 

Ludvík

Start a Conversation