U15 SKS vs President, Litice, Boh

V dubnu naši mladí borci odehráli tři utkání se svými vrstevníky President, Litice a Bohemians. K článku jsem se vzhledem  pracovnímu vytížení dostal až nyní a tak si to můžeme trochu shrnout. Všechny  zápasy skončili prohrou. Příčin je více, ale k tomu se dostaneme níže a opět připomenu, že výsledky nás tolik nezajímají, jako herní projev.

Hrajeme nyní příliš individuálně, ač na tréninku vždy kluci hrají kolektivně. V průběhu zápasu jelikož nedáváme góly začíná převládat klasické „udělám to sám-vezmu to na sebe“, což souvisí také s věkem hráčů a zvýšeným sebevědomím.

Další příčinou, že téměř vždy hrajeme do plných (soupeř zatažen ve svém obranném kruhu), kdy však nemáme trpělivost, či je příliš přehuštěný prostor a pro kluky je tato herní sitiuace neznáma. Zatím je rozhodně nechceme učit nahazované (centrované ) balony na branku. Na to máme času dost.

Na druhou stranu porážka patří ke hře jako výhra a je nutné se z nich poučit. Klukům to jenom prospěje. Je třeba se vrátit z oblaků na zem.

Budeme hrát ještě 6 zápasů. Dojde ke změně pozic hráčů a posílení v útoku, neboť téměř vše pramení z neproměňování šancí, či nedotažení útoků.

Vše má čas a za vším musí být práce. Úkolem dětských a mládežnických kategorií je vychovávat individuálně – technicky  vyspělé hráče s kreativním myšlením, pro které hokej znamená zábavu. Jsme přesvědčeni, že Slavia má nadstandardní a šikovné hráče, jen je třeba býti v klidu a pokračovat v nastoupeném směru.

President – SKS 3:2

SKS-Litice 1:3

BOH-SKS 3:0

Na jaře již hrají všichni hráči. Samozřejmě na všechny zápasy nejsou všichni, ale absence jsou zapříčiněny školou, nemocí, zraněním či rodinou.

Sestava:

Větrovský, Šplíchal, Remiš, Haken T., Haken F., Vitošek, Dvořáček, Jelínek, Kindl, Tichončik, Petschat, Plachý, Mušinský. Jediný kdo nezasáhl do těchto třech utkání je Štěpán Šmíd (zranění).

Jako vždy opětovně děkuji Ing. Jelínkovi za pořízení fotografií.

S pozdravem

Ludvík, Stránský

Start a Conversation