U15 Starší žákyně – Slavia vs. Litice

Krásné počasí babího léta provázelo sobotní utkání starších žákyň mezi pražskou Slavií a hráčkami Litic.

Hokejistky Litic nastoupily bez své nejlepší hráčky Lucie Duchkové, která tento den hrála za ženy v Hradci Králové.

Slavia Praha nastupovala v ustálené sestavě se dvěma hráčkami na střídání.

Začátek prvního poločasu byl poměrně ospalý a hráčky se pomalu rozehrávaly. Na hokejkách bylo hodně nepřesností. Oba týmy se snažily hrát kombinačně, hráčkám však chyběl aktivnější pohyb. I přes tyto nepřesnosti byla Slavia častěji na balónku a tuto převahu dokázala využít v první gól po nastřelení do kruhu a přesnou tečí z bezprostřední blízkosti před gólmankou. Druhou branku Slavie vstřelila ještě před koncem poločasu po akci středem hřiště, kdy jedna ze slavistických hráček stínila litické gólmance ve výhledu. Více se v první půli neudálo.

Druhý poločas byl z pohledu atraktivity mnohem zajímavější. Slavia začala hrát aktivněji, zlepšila pohyb po celém hřišti a dařilo se i střelecky. Během sedmi minut padly čtyři branky. Tuto sedmiminutovku gólově odstartovala Natálie Hájková, která se v tomto utkání radovala celkem pětkrát. V této fázi hry byla Slavia jasně lepší a prakticky nepustila Litice k žádné střele na bránu. Platilo to nejen ve druhé půli, ale i během celého zápasu. Je pro nás také velmi potěšující, že se opět střelecky prosadily i „mlaďošky“ týmu.

 

Konečný výsledek 8:0.

 

SESTAVA:

Golmanka:Lynch Nikki

Hráčky:  Šnourová Bára, Kadlecová Eliška, Reinosová Kristina, Merxbauerová Ellen, Hájková Naty, Šmídová Majda, Danešová Nikola, Nová Linda, Nová Lucie, Keullers Charllotte

Trenér: Mejzlíková Ajka

 

GÓLY:

  1. min – 1:0 Nová Lucie, (Hájková)
  2. min – 2:0 Hájková, (Merxbauerová, Šmídová)
  3. min – 3:0 Hájková TR
  4. min – 4:0 Hájková, (Šmídová, Kadlecová)
  5. min – 5:0 Hájková, (Merxbauerová ,Šmídová)
  6. min – 6:0 Šmídová, (Hájková, Nová Linda)
  7. min – 7:0 Hájková, (Merxbauerová)
  8. min – 8:0 Nová Linda, (Hájková)

Start a Conversation