U16/kluci, holky na turnaji v NORIMBERKU (video, fotky)

Konečně jsem se dostal k sepsání pár řádek o výborném výkonnostním přípravném turnaji kategorie U16 kluci,holky, který se uskutečnil na jaře letošního roku (24.-25.března 2018) kousek za hranicemi v Norimberku.

 

V prvé řadě tento typ mezinárodního sportovního porovnání zapadá do naší představy výkonnostního rozvoje mládeže věku 14-16 lety. Jiný charakter turnaje zase v letošní sezóně se uskutečnil v Riva del Garda (Italie) pro a hráčky do 14 let (U10,U12,U14), jenž měl za cíl sociálně semknout nejen samotná družstva, ale i provázanost napříč oddílem. V Norimberku se tak za poměrně chladného, ale slunečného počasí odehrály zápasy s výbornými německými kluby HC Mannheim, Stuttgart Kickers, HG Norimberk a holky dále ještě hrály s Alsterem Hamburk, či Frankfurtem.

dvě hřiště

PODĚKOVÁNÍ

Jsme velmi rádi, že jsme se mohli takového to turnaje zúčastnit a to především díky sponzorskému daru pana Josefa Brejchy (http://www.residencevelkepopovice.cz), dále finančnímu příspěvku SKS, rodičů a dále za podporu ze strany výboru. Také bychom rádi poděkovali vedoucímu mužstva „A“ mužů SKS panu Lukáši Derbalovi za komunikaci s organizátory, zajištění dopravy a sehnání ubytování a dále také za zajištění pojištění. Lukáš pomohl velmi ochotně, kdy hokej a klub mu leží na srdci. V neposlední řadě je třeba také poděkovat Ing. Jirkovi Huptychovi ml. z výboru SKS bez jehož přičinění bychom stěží odjeli. Nelze také zapomenout na manžele Šmídovi, kteří kdy paní Šmídová zajišťovala zdravotní stránku zájezdu, pan Šmíd pomohl s organizačními věcmi a to především s ubytováním a také pořídil fotografie. Děkujeme ještě jednou všem.

Se Stuttgartem – herní inteligence v akci

 

Před těmito předsezónními mezinárodními zápasy jsme byli v očekávání, jak si povedou naši svěřenci s tak kvalitními soupeři. A nutno podotknout, že jsme byli mile překvapeni. Po technické stránce naše mládí nejenže nezaostávalo, ale v leckteré technice soupeře předčilo. Navíc je nutné podotknout, že mnozí z hráčů a hráček hráli poprvé na velkém hřišti, což je dáno tím, že mladí z SKS hráli za starší žáky/žákyně, kde se hraje na ¾ hřiště. Pozitivní bylo nejen, že se hráči a hráčky velmi brzy srovnali s velkým prostorem, ale je nutné uvést, že v mužstvu SKS a to jak u kluků, tak u holek, nastoupili hráči ročníku 2004 (jeden i 2005) a starší. Například hráči ročníku 2004,2005 bylo v mužstvu ze 16 členného kádru 6. O tom, že v SKS je snaha stále vylepšovat práci s dětmi a mládeží svědčí i to, že obě SKS mužstva (kluci/holky) se staly v červnu Mistry ČR v kategorii U15 pro rok 2018, či na mezinárodním turnaji v Itálii děti SKS byli velmi úspěšné na festivalovém turnaji ve městě Riva del Garda (Italie).

Pepa Toms – roh

K hodnocení výkonnosti kluků mohu dále uvést, že až namístě v průběhu turnaje jsme se začali učit jednoduchou formu zónového systému (do U15 hrajeme v lize osobně). Tedy za pochodu velmi rychle kluci pochopili základní principy tohoto herního systému. Byl jsem rád, že do hry na velké hřiště přenášeli kluci prvky, které se dlouhodobě učí – hraní a roztažení hry do base line, hraní tzv. „L“, hot zóně a v neposlední řadě také přenášení hry v neutrální zóně.

holky při defenzivě
Fanoušci

Můžeme říci, že v SKS roste jak u kluků, tak u holek velmi silná generace, máme však za to, že je to jen špička ledovce. Když se bude intenzivně pokračovat ve výchově, lze mít za to, že SKS je na dobré cestě se stát velmi silným středoevropským oddílem. Chce to čas, a také, aby všichni táhli za jeden provaz…to je však náročný úkol.

S Mannheimem za tmy a mrazu
Ellen a brejková situace
Aleš a Petr Jelínek nejen hráli, ale také pískali…náročné. Díky.

Kluci:

Sttutgart Kickers- SKS 4:1

SKS-Sttutgart Kickers – 2:3

SKS – HG Norimberk 4:1

HG Norimberk – SKS 1:3

Mannheim –SKS 2:1

SKS – Mannheim 1:3

Celkově 3.místo

Sestava:

Jakub Kos/G, Maty Boháček/G, Petr Jelínek, Marco Vladimír Gross, Patrik Dubina/C, Vojtěch Urbanec, Filip Haken, Matěj Šplíchal, Pepa Toms, Adam Vaňko, Ondra Dvořáček, Martin Jelínek, Honzík Vitošek, Michael Petschat, Tomáš Haken, Martin Plachý; Omluven: Jan Brzák – nemocen- škoda, bylo by to ještě radostnější

Trenéři: M. Ludvík, F. Stránský

Holky:

SKS- Frankfurt 3-2

SKS- Alster Hamburk 0-3

SKS -HGN 5-2

SKS – Mannheim 5-2

Celkově 3. místo

Sestava:

Barča Šnourová, Eliška Kadlecová, Majda Šmídová, Ellen Merxbauerová, Niky Lynch/G, Natka Hájková/C, Kristi Reinosová, Adel Kašparová, Kačka Pšeničková, Týna Šplíchalová, Niky Danešová, Anička Vitošková, Charlotte KEULLERS, Sophia KEULLERS, Kája Hořešovská

Trenér: Alena Mejzlíková

holky svedly mnoho soubojů – bez bázně a hany
rychlá a nebojácná Anička
Majda Šmídová

Závěrem přejeme hráčům a hráčkám odcházející ze straších žáků do dorostu mnoho sportovních a studijních úspěchů.

S pozdravem

Miroslav Ludvík, František Stránský, Alena Mejzlíková

 

Péťo – tlačit střelu dolů – šance Petr Jelínek

Šance Matěj Šplíchal

Ajka a Fanda
ve Slavii mají děti budoucnost

SKS-Mannheim – gól – Michael Petschat

hudební představení v šatně
Ajka a Lenka Šmídová

SKS -Norimberk – gól Šplíchal, pěkná brejková akce Honzíka Vitoška, vzorové obsazení hot zone Plachý, Šplíchal

Holky SKS s Mannheimem

SKS- Normibek, gól Adam Vaňko

Matěj si dal další gól

Adam v šanci

kapitán a kamera
bylo tam i dětské hřiště – ideální

 

zábavu si najdou vždy

 

Start a Conversation