Umíme i o medaile!

Ve dnech 21.2. – 23.2.2014 proběhl ve francouzském Cambrai prestižní klubový evropský turnaj Pohár mistrů evropských zemí. V této elitní divizi se naše ženy v loňském roce umístily na 4. místě a zajistily si tím účast mezi evropskou špičkou i pro tento rok.

Tým šel do bojů se dvěma cíli. Tím prvním krokem bylo udržení se v divizi “A“ a zajistit si tím i účast pro příští rok a ten další byl z říše snů – získat medaili. A sen se pomalu ale jistě začal plnit…

21.2.14 Slavia – Cambrai (FRA)
Před naplněným hledištěm, zejména dětmi z místních škol, začal tvrdý boj. Hned ve 2. minutě skórovala po krásné přihrávce Kamily Dukátové Adéla Mejzlíková. Naše radost však trvala pouhou minutu a Francouzky srovnaly. Šance se střídaly na obou stranách, ale byly to soupeřky , které ve 13. minutě udeřily a zvýšily skóre. Netrvalo ale ani 2 minuty a po ukázkovém důrazu před brankou soupeřek se prosadila opět Adéla Mejzlíková a srovnává na 2-2.

Druhý poločas je ve znamení boje o každý kousek hřiště. Naše skóre navyšuje Adéla Reinosová poté, co prokličkuje kruhem a překvapené brankařce prostrčí míček zobákem mezi betony. Obrovská radost! Ale opět nám nevydržela dlouho…Francouzky nám ji zkrátka nechtějí dopřát. Vyrovnávají utkání sedm minut před koncem na 3-3 a stejně tak i končí.

Střelci branek: Mejzlíková Adéla 2x, Reinosová 1x

Toto utkání bylo pro nás velmi důležité, prověřilo naše fyzické i psychické síly. Domácí tým nás, přiznám, zaskočil. Za obrovské podpory diváků podal výborný výkon, ale důležité pro nás bylo, že jsme si připsali 2 body za remízu.

21.2.14 Slavia – Amsterdam (NED)
Do utkání jsme nastupovali s tím, že Holanďanky se dají porazit. Loni od nás „utrpěly“ porážku 0 – 1. Na ME je porazila i naše reprezentace. Tak jsme si říkali, že se nás musí bát, že budou mít před námi respekt. Jen jsme nevěděli, co na nás vymyslí. A aby na to přemýšlení neměly klid, tak jim hned ve 4. minutě Renata Capouchová parádním sólem a zakončením předvedla, že to s námi nebudou mít lehké. Vedeme… Ale už je asi jasné, co teď napíšu. Ano, vedeme, ale jen chvíli. O dvě minuty později trestá naše chyby soupeř parádní ránou z trestného rohu, tři minuty poté opět trestný roh a rázem prohráváme 1 – 2. Jenže Adéla Bížová je přesvědčuje, že my taky umíme střílet rohy a v rozmezí dvou minut dvakrát prostřeluje amsterdamskou brankařku. Opět vedeme! Čekáte, že napíšu, že jsme se radovaly dlouho? Kdepak… V té samé minutě Holanďanky srovnávají na 3 – 3. ( Určitě si umíte představit, jak pocuchané nervy jsme my trenéři v tu chvíli měli…)

Soupeř často přistupoval ke hře bez brankařky, využíval možnost přečíslení. Po ztrátě míče v našem kruhu ve 23. minutě perfektně zareagovala naše obrana a poslala dlouhý míč na Adélu Bížovou, která stihla prostřelit ještě dobíhající brankařku a nám svitla naděje na vítězství… Tentokrát jsme se nenechali unést euforií vstřeleného gólu, ale naopak. Soustředěnost a koncentrace nám přinesla ještě ovoce v podobě vstřelené branky. Šťastnou zakončovatelkou byla tentokrát Adéla Reinosová.

Střelci branek: Bížová 3x, Reinosová 1x, Capouchová 1x

Opět jsme si potvrdili, že každý se dá porazit. I Holanďanky!!! Připisujeme si 5 bodů za vítězství!

22.2.14 HC Victorya Smolevichi (BLR) – Slavia
Soupeř z Běloruska potřeboval vyhrát, nám stačila remíza. Nic jsme nechtěli ponechat náhodě a začali naplno od prvních vteřin. S přibývajícím časem narůstalo i naše skóre. O poločase svítil na tabuli stav 0 – 4. O góly se podělily Capouchová 2x, Bížová a Adéla Mejzlíková.

Po přestávce přidala další branku opět Renata Capouchová. Naše koncentrace polevila, utkání ztratilo náboj. Toho využil soupeř a třemi brankami zkorigoval výsledek utkání na 3 – 5.

Střelci branek: Capouchová 3x, Bížová 1x, Mejzlíková Adéla 1x

Připsali jsme si za vítězství 5 bodů a s celkovým ziskem 12 bodů jsme se vyšplhali na 1. místo v tabulce naší skupiny.

22.2.14 semifinále Slavia – Club de Campo Madrid (ESP)
Semifinále bylo o taktickém boji. Oba týmy měly dobře propracovaný obranný systém a těžko se dostávalo do soupeřova kruhu. Šance na obou stranách. Brankařky excelovaly. Španělky neproměnily penaltu a 4 trestné rohy. Naše hráčky měly roh pouze jeden, ale neproměnily minimálně dvě „loženky“. Možná i díky tomuto utkání byla Španělka Ruiz-Castillo oceněna jako nejlepší brankařka turnaje. Minuty se vlekly, šance střídaly, nervy pracovaly (zelená karta na naší straně). Holky přečkaly hru v oslabení 3 proti 5. V kruhu Španělek jsme se těžko prosazovali. Utkání končí 0 – 0. Následují nájezdy. Bojuje se o účast ve finále…

Z naší strany jsou vyslány 3 hráčky: Reichlová, Reinosová, Capouchová. Proměňuje pouze Reinosová. Naše brankařka Andy (Vančurová) jeden nájezd vychytává. Další dva končí v naší brance… Tím končí i náš boj o účast ve finále. Zavládl velký smutek, slzy… Bylo to tak blízko.

ALE NENÍ DŮVOD VĚŠET HLAVY!

23.2.14 utkání o 3.místo Amsterdam – Slavia
Amsterdam nastupuje proti nám ve velkém stylu. Je odhodlán vrátit nám porážku ze skupiny. Má více ze hry. Převahu na hřišti korunuje brankou ze hry ve 14. minutě a za 2 minuty přidává další z trestného rohu. Další dva rohy odvracíme. O poločase prohráváme 0 – 2. Ale my víme, jak ošidné je vést v poločase 2 – 0. Burcujeme holky, dodáváme jim odvahu, musíme dát do hry zbytek sil. Ve druhém poločase jsme odvážnější. Opět odvracíme 3 rohy a Andy chytá penaltu, narůstají nám křídla. Holaďanky lehce polevují, konec utkání se blíží. Bohužel opět dostáváme zelenou kartu (5 minut před koncem utkání). Dobře zahrajeme přesilovku soupeřek 5 proti 3 a utkání se začíná lámat. Víc útočíme a přecházíme na hru bez brankařky. Ta se nám daří. Zřejmě nikdo kromě nás v hale již nevěří, že by utkání mohlo přinést nějaký zvrat. Minutu a půl před koncem se zrodí ukázková akce v našem podání, kterou úspěšně zakončuje tečí do „prázdné“ branky Adéla Bížová. To nás nakoplo na nejvyšší obrátky. Z dalšího útoku vybojujeme trestný roh. 38 vteřin do konce utkání. Perfektní nahrávka, skvěle chycený roh a přesná tvrdá střela do bednění branky… Je to tam!!! Adéla Bížová střílí vyrovnávající branku. Názorná ukázka toho, jak se má bojovat až do konce utkání. Vyplatilo se. Naděje na medaili pořád žije. Přicházejí na řadu samostatné nájezdy.

Na značku postupně přichází: Bížová – proměňuje, Capouchová – brankařku nepřekonává, Mejzlíková Tereza – brankařku překonává, ale míček se nakonec od tyčky odráží mimo hřiště. Z Holanďanek se prosazuje pouze jedna hráčka. Jednou jde míč mimo branku, jednou Andy chytá. Následuje náhlá smrt – my začínáme, opět Bíža – opět proměňuje. Vedeme. Holanďanka se snaží před Andy čarovat, ta pořád stojí, nedává jí moc prostoru a hlavně pořád stojí na nohou, nepadá… Soupeřka střílí a v tom se ozve hvizd, kterým končí časový limit na dosažení branky. Holanďanky jen nevěřícně koukají, co se to vlastně děje…

JE KONEC. VYHRÁLY JSME BOJ O 3. MÍSTO! SEN SE SPLNIL! VEZEME MEDAILE!!!
Sestava
Vančurová, Stýblová – Mejzlíková T., Mejzlíková A., Reinosová, Dukátová, Reichlová, Bížová, Capouchová, Poloprutská, Nováková, Hrachová
Trenéři
Sládek – Mejzlíková
Manager
Vostárková, Nešporová
Celkové umístění:
1. Berliner HC (GER)
2. Club Campo Madrid (ESP)
3. SK Slavia Praha (CZE)
4. Amsterdam H&BC (NED)
5. MSC Sumchanka (UKR)
6. Cambrai HC (FRA)
7. HC Weloc Wels (AUT)
8. HC Victorya Smolevichi (BLR)

Start a Conversation