Vojtěch Sládek: ukončení hokejové kariéry

Jak už to tak bývá, každým rokem se s námi loučí nějaký ten hráč a jde do tzv. “hokejového důchodu”. Touto sezónou zakončil svoji kariéru Vojtěch Sládek a my jsme neodolali a připravili s ním pro vás tento rozhovor.

Dobře, tak tedy, Vojto, jak jsi s hokejem začal?
K pozemnímu hokeji mě přivedla Bára Hůlová, když v roce 1992 otevřela na ZŠ Vladivostocká sportovní třídu zaměřenou na pozemní hokej. Nikdy předtím jsem tento skvělý sport nehrál, ale zkusil jsem se přihlásit a vyšlo to.

Jakou máš nejhezčí vzpomínku na hokej?
Po hokejové stránce jednoznačně 5. místo na „A“ divizi PMEZ v Amsterdamu z roku 2005, pak asi 2. místo na Trophy v roce 2015 (Dublin) a za nároďák to bude zlatá placka na halovém ME Juniorů v roce 2002 z Porta.

Zlatá medaile na ME v halovém hokeji do 21 let, 2002 Porto; Vojta – dole, druhý zprava

Na kterého trenéra vzpomínáš nejlíp?
Nejlépe vzpomínám na Milana Popelku, který mě vytáhl do „Áčka“ SKS.

Na koho vzpomínáš jako na největšího blázna v týmu?
Největší blázen v pozemním hokeji je vždycky gólman, takže za mě jasná volba František Babický, ale samozřejmě v dobrém. Když jsem přišel do chlapů, tak si mne tak trochu vzal pod ochranná křídla, ale ty šílenosti, co jsem s ním zažil, se nedají snad ani vyprávět.

Kolik jsi se Slavií vybojoval mistrovských titulů?
Přesně je spočítat nedokážu, protože všechny medaile jsou pečlivě uloženy, ale těch venkovních titulů je myslím 18ks.

Vojtěch Sládek ve finále s Rakovníkem.

Hrál si někdy za jiný klub?
Jsem slávista srdcem a duší už odmala, takže jsem v životě nehrál za žádný jiný klub než SKS a snad to tak zůstane i nadále třeba ve veteránské lize.

Otázka, kterou si pokládá mnoho z nás.. Jak to stíhat s prací?
Kdybych na tuhle otázku znal odpověď, tak si možná kariéru ještě prodloužím, ale pravda je taková, že pokud ten sport milujete, tak si čas prostě uděláte i když nějaké věci musí trošku stranou a doma za to pochvalu taky nedostanete.

Co plánuješ dále?
Zrovna teď se chystám věnovat trošku rodině, protože v září mě čeká svatba s mou dlouholetou přítelkyní, kterou jsem kvůli hokeji stále odkládal, ale kolem hokeje se budu motat stále.

Vydržíš u hokeje?
U hokeje určitě vydržím, protože je to skoro celý můj život a nedokážu si život bez hokeje vůbec představit. Chtěl bych zkusit si zahrát veteránskou ligu, ale myslím si že mi to možná časem přestane stačit a budu zas vymýšlet jak víc se v hokeji a hlavně v SKS angažovat.

Vojtovi děkujeme a přejeme vydařenou svatbu a mnoho dalších úspěchů v běžném nehokejovém životě.

Start a Conversation