Home > Aktuality > Zázračný zpravodaj 23.4.2016

Milí čtenáři, tak to tu ještě nebylo…

Je sobota a my nastupujeme proti HC Praga. Etraligovému týmu plnému hvězd s extraligovým věkovým a váhovým průměrem. S řádně staženým pozadím žádáme o pomoc Vlada Poludvorného, šedou eminenci, aby nám pomohl toto utkání ustát se ctí.
45 minut před zápasem jsme převlečené a připravené na poradu, to už je samo o sobě zázrak. Vlado se snaží vysvětlit jednoduchou taktiku s častým střídáním. Složitou taktiku nejsme schopny pochopit :).
Zápas začíná, Vlado s námi na střídačce, jdeme na to.
Víme, že prvních deset minut musíme ustát brutální tlak. To se nám daří, hrajeme sice u nás v kruhu ve 20ti lidech, ale držíme! Konec první části 0:0.
V druhé čtvrtině tlak mírně opadá, ale i tak opravdu nemohu říci, že by byla hra vyrovnaná. Přilétá první vlaštovka – Helena Babická – prověří pozornost odpočívající golmanky. Střídačka šílí! Vlado zapaluje první cigaretu. Na konci druhé čtvrtiny přichází něco nepopsatelného. Pokusím se: Michaela Vařeková střílí prudkou přihrávku směr kruh. Tuto střelu přesně chytá Lucka Vojáčková a obratně a hlavně naprosto profesionálně střílí backhandem! Míček prochází pod brankařkou. No a pak přibíhám já (Jana Kamarádová) a nehledě na dobré vychování kradu tento jasný gól a dorážím do prázdné brány. Tribuny šílí, střídačka i Vlado v euforii.
Dále se nebudu dlouze rozepisovat. Nevím kolik cigaret celkem padlo, vím, že posledních 10 minut bylo nervy drásajících a to nepřeháním. Infarkt přichází v posledních dvou minutách, protože to nevím nic. Je to tady!!!!
Konečný hvizd, naše obrovská, ale opravdu obrovská radost, pokřik, děkovačka divákům, Vladovi…olympiáda hadr :). Já téměř dojatá k slzám.. znáte to.
Klobouček naší brankařce Miroslavě Baštové, konečně nás taky trochu podržela :D.

Moc děkujeme všem fanouškům za obrovskou podporu!