Ohlédnutí za podzimní částí z pohledu žen

 

Ženy oproti minulé sezóně letos držely podzimní část ve svých rukou i přes značné omlazení týmu a odchod dvou stabilních hráček A týmu, Natálie Novákové a Nikol Babické, do zahraničí. Díky úspěšným výsledkům si tak zajistily první místo v tabulce s několika bodovým náskokem.

Trenérka Karolína Kříženecká se v trénincích zaměřovala především na rozehrávku dlouhých a krátkých rohů, které považovala za klíčové. Dále tým pracoval na přečísleních a rychlém přechodu do kruhu. Jednou týdně měly brankářky A týmu, Andrea Vančurová a Linda Matoušková, individuální trénink, který byl zaměřen na pohyb a postřeh.

Naše ženy v podzimní části udělaly pouze malý přešlap, a to proti HC 1946 Praga. Zápas se nevyvíjel dobře v náš prospěch, ale v druhém poločase slávistky dorovnaly na 2:2 a ze zápasu si odnesly aspoň bod. Ostatní zápasy byly už pouze v režii našich žen, které zápasy vyhrávaly s vysokými gólovými rozdíly. Proto také první tři místa v tabulce střelců obsadily slávistické útočnice, Adéla Lehovcová se 14 góly, Natálie Hájková s 8 góly a Michaela Kučerová s 6 góly. Sešívané odehrály v podzimní části celkem 6 zápasů, nastřílely 37 gólů a obdržely pouze 3 góly. Statistiky mluví za vše a můžeme se s podzimní částí rozloučit s úsměvem na tváři.

Záznam ze zápasu proti TJ Plzeň Litice můžete zhlédnou zde.

Start a Conversation