Ženy Slavie odjíždějí bojovat o medaile v druhé nejvyšší evropské klubové soutěži

Ve čtvrtek 20. února odlétly ženy Slavie na evropský klubový pohár divize Trophy do litevského města Siauliai. Turnaj se koná od 21. do 23. února a naše holky čekají ve skupině týmy HC Douai (Francie), Waterloo Ducks HC (Belgie) a domácí Šiauliai Ginstrekté.

Belgičanky vloni sestoupily z nejvyšší soutěže a jsou favoritkami skupiny. Slavistky sehrají dva první zápasy v pátek ve 11.00 a 16.30 (českého času), poslední utkání ve skupině se hraje v sobotu ve 12.45. Tým má za sebou velmi úspěšnou sezónu, během které nejenom že obhájil domácí titul, ale v základní části nastřílel soupeřkám parádních 92 branek. Z toho 34 branek měla na svém kontě Adéla Lehovcová, která bohužel kvůli zranění kolene z finálového zápasu ligy nebude moci na poháru nastoupit. Tým má však řadu dalších opor, a to nejenom v obranné, ale i útočné fázi a také dvě výborné brankařky. Zkušené hráčky a reprezentantky doplňují dvě velmi mladé pozemkářky, a to sedmnáctileté Natálie Hájková a Magdaléna Šmídová. Obě dvě se zařadily mezi nejlepší střelkyně ligy.

„Ačkoliv máme zraněnou Bížu a další tři holky ze základu aktuálně hrají v zahraničí (Nováková Veronika, Nováková Natálie a Babická Nikol), je tým velmi silný. Všechny holky zvládají připravené taktické varianty a dokáží se prosadit i individuálně. Zejména naše obránkyně jsou vynikající v soubojích jeden na jednoho, což nám v útočné fázi pomáhá v přečíslení. Věřím, že jsme schopné odehrát všechna utkání s maximálním nasazením a že se zařadíme mezi nejlepší týmy turnaje,“ odjíždí s pozitivním naladěním trenérka Karolína Kříženecká.

Sestava:

Vančurová Andrea, Matoušková Linda – brankařky, Mejzlíková Tereza, Neusser Jindřiška, Dukátová Kamila – obrana, Capouchová Renata, Hájková Natálie, Šmídová Magdaléna, Kučerová Veronika, Kučerová Michaela – útok.

Více informací (rozpis zápasů, góly, karty) najdete zde.

Lenka Jeřábková & Karolína Křízenecká

Start a Conversation