Home > SKS děti > První jarní zápasy mladších žáků v Mnichovicích

Dne 2.4.2017 naše mužstvo sehrálo první dva zápasy na jaře. Jednalo se o dohrávku soutěže mladších žáků skupiny B. Toto dvojkolo rozhodovalo o tom, jestli po zbytku sezony budeme hrát tkz. mistrovskou skupinu (4 nejlepší týmy z obou skupin) nebo „pouze“ skupinu o lepší umístění.

Čekali nás zápasy proti Mnichovicím a Budějovicím. První zápas jsme hráli proti Mnichovicím a musíme být soudní. Mnoho nebezpečných situací jsme si nevypracovali a soupeř kontroloval hru. Nicméně se nám podařilo vstřelit branku po individuální akci Martina Plachého.

Mnichovice-Slavia 6:1, goly: M. Plachý

Druhý zápas jsme hráli proti Budějovicím a kluci podali mnohem lepší výkon. Byl to velmi vyrovnaný zápas a v určitých fázích zápasu jsme jasně dominovali. Přesto jsme bohužel prohráli, kde jsme měli v zápase horší produktivitu.

Slavia-Budějovice 2:4, goly: M. Plachý, M. Mušinský

Kvůli těmto dvou prohrám jsme museli doufat v prohru Kbelích, což se nakonec stalo. A s vyšším počtem bodů jsme postoupili do mistrovské části z čtvrtého místa s dvoubodovým náskokem. Jsem rád, že děti si zahrají těžší zápasy. Jeden z důvodů je i to, že s týmy jako Litice, Hostivař nebo Bohemians jsme nehráli dlouho, zda vůbec. Dalším důvodem je i fakt, že tým je velmi mladý. Získané zkušenosti z takto těžkých zápasů se budou do budoucna určitě hodit.

František Rozhon