Home > SKS děti > Starší žáci v hale bronzoví!

V sobotu skončila halová soutěž starších žáků 2016/17. Naši starší žáci se umístili na konečném třetím místě, kdy soutěže se zúčastnilo osm mužstev. Nutno říci, že s vystoupením hráčů SKS jsme spokojeni. Došlo k výraznému vzestupu výkonnosti z loňského roku. Kluci se zlepšili jak po úderové technice, dále v herním myšlení. Nicméně po celou sezónu nás provázelo nepřesné zakončení v útočné fázi, což nás nakonec stálo dvě porážky.

Dále je nutné vyzvednout skutečnost, že jsme hráli po celou dobu halové soutěže za všech okolností útočný hokej. S tím souvisí i zvolený defenzivní systém – osobní obrana a okamžitý tlak na obránce. Tento způsob hra byl zvolen proto, že se kluci musí naučit osobní obranu, což následujících letech bude nutné zautomatizovat. V pozdějším věku mají pak hráči s touto zcela jednoduchou obrannou činností velké problém (alá orientace na balon). O to cennější je pak skutečnost, že kluci obdrželi z osmi zápasů pouze 9 gólů (nejméně v soutěži). Bohužel na druhou stranu jsme vstřelili pouze 28 gólů (podobně jako druhý Rakovník), což je něco přes 3,5 gólu na zápas (s ohledem na průběh zápasů mělo být 5-6 gólů na zápas). Měli jsme problémy s přesným zakončením. Právě tato skutečnost vedla bohužel k tomu, že jsem nemohli hrát o vyšší umístění, kdy hokejově byli naši kluci se soupeři, zvláště s Rakovníkem, minimálně na stejné úrovni, ne-li výše. Do halové soutěže starších žáků se zapojilo 13 hráčů, kteří dostali na zápasech stejný prostor ke své realizaci,což je opět investice do budoucna.

Jak již jsem v minulosti opakoval a opakuji. Nechci, aby naši kluci hráli za každou cenu na výsledky. Bylo by to předčasné. Kluci mají za sebou poctivý kus práce, nicméně je nutné dál pokračovat v jejich rozvoj. Na jaře opět budeme pracovat dle metodiky H. Weina.

Mužstvo je poměrně mladé. Z 13 kluků půjdou do dorostu 4 kluci (pakliže nedojde ke změně věkového složení kategorií na U14). Tři kluci jsou naopak nyní v kategorii mladších žáků. Vítězi soutěže starších žáků TJ Litice – Plzeň, kterému tímto opětovně gratuluji, odejde po této sezóně do dorostenců osm hráčů.

7. kolo

President-SKS 0:2 (0:1) Góly: Toms, Haken T.

O umístění

SKS-President 3:0 (1:0) Góly: 2x Vaňko, Dubina

Sobotního zápasu se zúčastnili:

1) Kos, 2) Dubina, 3) Urbanec, 4) Jelinek Petr, 5) Gross, 6) Vaňko, 7) Jelínek Martin, 8) Šplíchal, 9) Toms, 10) Haken Tomáš

kluky přišel podpořit zraněný Jan Vitošek

Omluven: Jan Brzák – nemocný, Martin Plachý – utkání mladších žáků

V neposlední řadě také patří dík za podporu všem rodičům a zvláště panu Ing. Petru Jelínkovi za pořizování fotografií k článkům na net.

S pozdravem Ludvík