1. semifinále – muži – vítězství SKS

V dopoledním čase za slunečného počasí se Na Groši uskutečnilo 1. utkání semifinálového klání mezi mužstvy SKS a domácí Hostivaři. Do z prvního dvojzápasu  Slavia si odváží vítězství, nicméně houževnatý soupeř na svém specifickém domácím hřišti favorizovaného soupeře z Edenu dlouho trápil. Jsme rádi, že hráči podali koncentrovaný a klidný výkon, nicméně s předvedenou hrou, především první půli, nemůžeme býti spokojeni. Za necelých 12 dní nás čeká odveta na domácím hřišti, kdy se chceme se prezentovat výrazně zajímavějším ofenzivním pojetím a kontrolovaně postoupit do dalších bojů.

Již tuto sobotu odjíždíme na herní soustředění do Vídně, kde se na hřišti Arminenu střetneme ve dvojzápase s juniorskou reprezentací Rakouska. Od tohoto dvojzápasu si slibujme udržení herní praxe a opětovně zrychlení hry v kontextu s mezinárodním konkurencí.

Hc Hostivař – SK SLAVIA PRAHA 1:4 (0:1)

Góly: 2 x Vacek, 1 x Plachý, 1 x Svatoň
Sestava:
Bogár/G, Hansu M, Vaňko, Zgraja, Jelínek M., Dubina/C, Brzák, Capouch, Bodnár, Lehovec, Toms, Plachý, Svatoň, Vacek, Zuna, Mušinský

Stručně k zápasu:

Jak již bylo výše uvedeno, s první půlí nemůžeme být spokojeni jak do ofenzivy, tak do defenzivní činnosti. Soupeř si vytvořil v první půli několik příležitostí, které pokryl výborný gólman SKS Bogár. Slavisté se dostávali do tempa pomalu, kdy první střelu na branku jsme zaznamenali až v 18 minutě, kdy po pěkné akci se zjevil na penaltě zcela sám Honza Brzák, ale úderem trefil pouze gólmana soupeře. Za dalších 5 minut pak zcela nesmyslně soupeřův hráč fauloval v „hot zoně“ Marka Mušinského a nařízenou penaltu proměnil ( na podruhé – penalta se opakovala) Martin Plachý. Do druhé půle bylo učiněny změny jak v defenzivě tak v ofenzivě, což vyústilo v kontrolovanou hru SKS. Slavia postupně přidala další 3 góly, a když toto snažení podpořil svými skvělými zákroky Jakub Bogár, došli si sešívaní pro vítězství. Ještě je třeba uvést, že všechny góly byly z velmi pohledných akcí a zvláště 3 branka v síti HCH byla jedna z nejhezčích v tomto ročníku. Soupeři se pak v závěru podařilo korigovat konečný výsledek.

Odvedené utkání budeme hráti na domácím hřišti 25.5.2024 od 11:30 na což jste všichni srdečně zvání. 

Rozhodně víme, že jsem teprve v poločase. Ve druhém zápase musíme hrát daleko kvalitnější hokej,což pevně věříme, že tomu tak bude.

Děkujeme za fotografie Ing. Petru Jelínkovi a AI přístroji Gina Schilderse:-)

S pozdravem

Ludvík, Schilders,Stránský, Derbal, Smolej

Start a Conversation