Máme zastoupení v evropských trenérských programech!

Jsme rádi, že můžeme představit naše dva zástupce v evropských programech pro trenéry! Jsou jimi Tomáš Procházka a Martin Capouch.

Pro Tomáše i Martina je to již druhý rok, avšak první zmiňovaný je v elitním Top Coaches Programme, Martin v Coaches for Europe.

„O programu jsem věděl již z minulých let, ale o možnosti přihlášení jsem se dozvěděl ze stránek EuroHockey,“ vzpomíná na své přihlášení Tomáš Procházka. „Nejdříve se s posvěcením ČSPH přihlásí zájemci, součástí je i trenérský životopis. Na základě toho pak EHF vybere nejlepší kandidáty. Většinou je vybrán jeden kandidát z každé přihlášené země. Program je koncipován na dva roky. Každý rok jsou 4 školení, dvě prezenčně, dvě online.“

„Prvně se sejdeme v Barceloně a druhé setkání je pak v průběhu mistrovství Evropy, letos bylo v Německu, vždy na 4 dny. Proberou se různá témata, přístupy, metody. Každého účastníka pak čeká několik prezentací. Důležitou součástí je i výměna názorů mezi jednotlivými trenéry.

„V podobném programu od EHF jsem ještě nebyl. Zatím jsem se účastnil několika školení v Německu nebo u nás v ČR, takže se na kurz TPC těším a jsem zvědavý, jak trenéři z různých zemí pracují a přemýšlejí, a co si pro nás zkušení mentoři připravili. Chtěl bych se dozvědět nové informace, vzít si co nejvíce od zkušených mentorů a poznat kolegy z různých zemí. Jsem zvědavý, jaké výzvy řeší a jak o věcech přemýšlí. Těším se i na spolupráci při řešení zadaných úkolů v rámci menších skupin, které v kurzu utvoříme.“

„Výzvou také bude veškerá prezentace v angličtině. Chci se zlepšit v předávání zkušeností, které jsem jako hráč v zahraničí získal. Dále se chci posunout v způsobech přemýšlení o hokejových situacích z nových úhlů pohledu a jak to pak využít. Dost si slibuji i v rozvoji komunikačních dovedností a vedení a motivování týmu,“ zakončuje Tomáš.

Start a Conversation