„A“ muži hala – 1.-6. kolo – zatím žádná sláva – chce to čas!


V listopadu 2022 započala rovněž halová soutěž. Co vystihuje dosavadní halovou soutěž z pohledu SKS?
Přerod, změna, absence, omlazení. Chce to čas a mnoho práce. V podstatě úvod soutěže
kopíruje letošní podzim.
Nic se nerodí snadno, bude to chtít čas. Naším cílem v letošní halové sezóně je dostat

se do play off.

Vynucené i nevynucené absence
Můžeme namátkou uvést několik jmen, které od loňského roku absentují: Rybáček (ukončení kariéry), Toms (Belgie), Zuna (Bolevec), Tomeš (Bolevec), Svatoň (Kanada), Urbanec (zranění), 1-4 kola absentoval Capouch, 1-6 absentoval Procházka (zranění, nemoc), 1-4 kolo Hanus T. (zranění), Vitošek (Holandsko), 5-6 absentoval Vacek (zranění), Vaňko 3-6 (nemoc a nezvěstný)

Hostování
K rozvoji dalších hráčů jsme přistoupili na hostování našich kmenových hráčů Petra jelínka, Jakuba Jandíka do mužstva HC Bolevec, kde si vedou velmi dobře. K rozvoji golmana Františka Svobody přispívá rovněž hostování v Hradci Králové.


Golman
Jelikož se nám před sezónou zranila gólmanská jednička Tomáš Hanus a mladí golmani rozvíjeli svůj um v jiných klubech (Fanda Svoboda hostování v Hradci, Jakub Bogár 1.bundeliga) byl povolán z Havířova legenda a srdcař Tomáš Formánek, který odchytal přípravný turnaj Prachochemu a rovněž 1-4 kolo. Poté se vrátil do branky po rekonvalescenci Tomáš Hanus.

Zapojení mladíků
V návaznosti na výše uvedené byli tak povoláni také naši velmi talentovaní mladíci z dorostu Martin Jelínek, Štěpán Šmíd, Marek Mušinský, či již ostřílený borec Martin Plachý. Všichni tito hráči již mají odehrány zápasy za „A“ mužstvo ve standardním venkovním hokeji, kdy Martin Plachý je již stálým členem „A“  mužstva SKS delší dobu. Všichni tito mladíci podali dobré výkony, nicméně mají čas se
ještě učit.


Dosavadní herní problémy
Naše zakončení v útočném kruhu je však naivní, nedůrazné bez patřičného pohybu a sebedůvěry, což se projevilo tím, že máme 2,6 gólu na zápas, což je jednak na SKS, na tož formát halového hokeje, ale rovněž venkovní venkovního pojetí tragicky málo. Rovněž k defenzivě jsme přistupovali nedůrazně a lajdácky. Částečně jsou herní problémy sice za přičiněny absencí zkušených hráčů, ale to je jen určitá část. Herní problémy vyvrcholily ve 3.-4.kole , které skončilo historickou ostudou.

Změna herního systému
Ve 3.-4. kole došlo z naší strany k historické blamáži v utkání s Rakovníkem a Liticemi. Byla to taková ostuda, že muselo dojít ke změně. V každém ze zúčastněných visel díl viny. Je třeba se s tím popasovat. Na 5.-6 kolo se tak učinila herní změna a to jak v defenzivě tak ofenzivní části. Zatím se náprava po blamáži částečně podařilo. Jedna vlaštovka však jaro nedělá. Je co napravovat a každý
musí začít u sebe.

1.-2. kolo hala Plzeň
BOH -SK SLAVIA PRAHA 3-1
Gól: Vacek
Z naší strany statický, impotentní hokej bez kreativity a sebedůvěry.

SK SLAVIA PRAHA – HC Bolevec 3-2
Gól: 2 x Vacek, Mušinský
Ve druhém poločase jsme začali hrát opětovně statický, impotentní hokej, kdy po celý čas nás tížila střelecká nemohoucnost. Nedoplňujeme útok ve více hráčích, chybí nám zapojení 3 a 4 hráčů do vypracování střelecké příležitosti.

Sestava:
Formánek/G, Hanus M., Dubina P./C, Lehovec, Bodnár, Vacek, Mušinský, Plachý, Brzák, Vaňko, Šmíd

3.-4. kolo hala Kbely
Rakovník – SK SLAVIA PRAHA 10-3
Góly: 3x Vacek
První část historické blamáže. Poslední čtvrtinu za stavu 4-3 jsme obdrželi od soupeře 7 gólů, respektive za 8 minut obdržet 7 gólů……..ostuda.

TJ Litice Plzeň – SK SLAVIA PRAHA 10-0

Druhá část historické blamáže. Stačí se podívat na časy obdržených gólů…. Rovněž v tomto zápase nás postihl výpadek také směrem dopředu, kdy jsme v podstatě žádnou šanci neměli. Podali jsem trapný a ostudný výkon pro něhož není omluvy.

Sestava:
Formánek/G, Hanus M., Dubina P./C, Lehovec, Bodnár, Vacek, Mušinský, Plachý, Brzák, Jelínek

5.-6. kolo hala Kbely
HC Bolevec – SK SLAVIA PRAHA
Góly: 2 x Capouch, 1x Bodnár
Oproti minulému dvoukolu a předvedené ostudě se náš herní projev směrem dopředu a rovněž po defenzivní stránce výrazně zlepšil. Došlo ke změně herního systému, a to jak v rozehrávce, tak v obranné činnosti. S čím pak opět jsme měli problém – proměňování šancí, přičemž od minulého kola jsme si je již opět vytvářeli. Přivítali jsme dva navrátilce Martina Capoucha a Tomáše Hanuse, kteří svým dílem přispěli k větší herní pohodě mužstva. Zakončování je problém, který nás tížil.

SK SLAVIA PRAHA – Rakovník 6-3
Góly: 3 x Bodnár, 2 x Brzák, 1 x Plachý
Po změně herní systému postupné získávání sebevědomí, což vyústilo ve velmi dobrý kolektivní výkon, kdy se hráči opět začali bavit hokejem. Každopádně uvidíme, zdali změna k lepšímu se odrazí také v po Novém roce.

Sestava:
Hanus T./G, Hanus M., Dubina P./C, Lehovec, Bodnár, Capouch, Plachý, Brzák, Šmíd, Formánek/G

S pozdravem
Ludvík, Stránský, Derbal, Schilders

Start a Conversation