„A“ muži – herní příprava na novou sezónu zahájena – 2 x ve Vídni s HC Wien

Po krátké letní přestávce mužstvo „A“ muži vstoupilo po velmi úspěšné sezóně 2021/22 do nového ročníku a to dvojutkáním v sousedním Rakousku. S domácími HC WIEN ve vídeňském Prátru  naše „Ačko“ sehrálo dvě vítězné utkání. Vedle herní praxe, kdy se prostřídalo na hřišti na 23 hráčů SKS (přičemž z toho jedna případná akvizice z Austrálie), jsme chtěli si osvojit další defenzivní herní systém. Dále jsme se potřebovali dostat do určitého herního tempa, což v druhém utkání s HC Wien se již začalo pozitivně projevovat. Z 23 hráčů 7 hráčů bylo pod 20 let, kdy k prvnímu utkání za seniorskou složku nastoupili talentovaní dorci Marek Mušinský, Štěpán Šmíd. Věříme, že mladíci nasbírali zajímavé zkušenosti a budoucnu budou v sešívaných barvách výrazně působit na nejen domácí scéně.

Dále bychom jsme uvítali novou akvizici do branky – výborného gólmana – reprezentanta Slovenska Jakuba Bogára (24 let). Pevně věříme, že Jakub nám pomůže hlavně do budoucna a rovněž se mu u nás bude líbit. Jakub odchytal několik sezón v AHTC (Rakousko) a dále v Hannoveru.

V nedělním zápase si připsal po dlouhé době(více jak 3 letech ) návrat do sešívaných barev odchovanec klubu a jedna z nejvýraznějších postav SKS David Vacek. Tento velmi, velmi nadprůměrný hráč se po asijských cestách vrátil domů, aby opět hokejem bavil nejen sebe, ale mohli se s ním na spolupráci těšit také jeho spoluhráči.

Oproti loňské sezóně, kdy SKS jednoznačně dominovala celé domácí soutěži, dojde ke změnám v kádru. Zatím se bohužel zranění nevyhnulo Tomáši Procházkovi, další opora Tomáš Rybáček ukončil svoji bohatou a dlouholetou kariéru v „A“ mužstvu, na stadia do zahraničí (Belgie) odešel Josef Toms, který bude zároveň hrát 1.belgickou ligu – gratulujeme, a dále do Amsterodamu za studiem se vzdálil náš Honzík Vitošek (který bude v Holandsku rovněž hrát hokej). Zatím se nedal do kupy po operaci opora středních řad Jakub Griebl (čekáme – na jaře již opět bude svým osobitým stylem v záložní řadě udivovat). Bohužel bude nás v průběhu sezóny čeká ještě jeden odchod (studijně- pracovní), proto již nyní zapojujeme poměrně široké spektrum mladých hráčů, tak aby SKS byla připravena na změny v kádru.

Uplynulá sezóna ukončila první etapu přebudování mužstva (bohužel opožděno díky Covidu o jeden rok). Během dvou let se bude kontinuálně pracovat, tak aby v ročníku 2024-2025 bylo mužstvo připraveno na nové – zajímavé výzvy. To však neznamená, že v budoucích dvou letech bychom chtěli stagnovat. Chceme dál rozvíjet svoji hru do rychlosti, naučit se další techniky přechodu neutrální zóny, zapracovat na organizovanosti, či standardních situací. Je toho poměrně hodně a chceme rovněž vyhrávat a to způsobem, kdy hokej který budeme chceme produkovat bude bavit jak hráče, tak diváky.

sobota 3.9.2022

HC Wien – SK SLAVIA PRAHA 4-7

góly: 2 x Babický, 2 x Svatoň, 2 x Urbanec, 1 x Plachý

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M./C, Vaňko, Lehovec, Jandík, Jelínek M., Zgraja, Dubina, Tomeš, Brzák, Urbanec, Bodnár, Šmíd, Jack is Jack, Babický, Svatoň, Mušinský, Kožich, Zuna

Toto utkání lze shrnout jednoduše – bylo to prostě první utkání, kde se projevilo mnohé vztahující se k úvodu sezóny.

neděle 4.9.2022

HC Wien – SK SLAVIA PRAHA 1-2

góly: 1 x Babický, 1 x Capouch

Sestava:

BoGÁr/G, Hanus M./C, Vaňko, Lehovec, Jandík, Jelínek M., Capouch, Dubina, Tomeš, Brzák, Urbanec, Bodnár, Šmíd, Vacek, Babický, Svatoň, Mušinský, Kožich, Zuna

Druhé utkání již bylo o poznání mnohem lepší, a to z obou stran. Přidali jsme na rychlosti, důrazu a rovněž v organizovanosti. Lze však vytknout určitý problém se zakončováním akcí, kdy z několika tzv. 100% šancí jsem neskórovali. Vše má svůj čas a stojíme na počátku sezóny.

V sobotním večeru pak celý tým zašel na teambuilding do Prátru (na autodrom).

Již za méně než měsíc nás čeká pohárové dvojutkání v nejvyšší klubové soutěži Evropy – EHL. Příprava nyní již bude velmi intenzivní, kdy vedle standardních hokejových tréninkových jednotek sehrajeme 4 x ligové utkání a 1-2 x přípravné utkání v rámci širokého kádru (sešívaní vs modří).

Za skvělou organizaci zájezdu – OPĚT POCHVÁLIT SKVĚLÉHO MANaŽERA – LUKÁŠE DERBALA – DÍKY. 

Mějte se

za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation