„A“ muži mají za sebou vítězný vstup do nové sezóny

V sobotu 11.9.2021 v tradičním čase před polednem vstoupilo mužstvo SKS do nové sezóny. Na úvod nás čekalo mužstvo Bohemians.  Jednalo se tedy o opakovaní červnového finále extraligy. Tentokráte mužstvo z Edenu neponechalo vůbec nic náhodě a po velmi dobrém a suverénním výkonu výrazně předčilo  svého soupeře. Červenobílí předváděli po celý zápas hokej plný pohybu, variability a rychlosti. Zdali vládla spokojenost? Obecně se vstupem do sezóny ano, kdy jsem navázali dobré výkony z přípravných utkání ve Vídni, ale rozhodně musíme vůči sobě býti výrazně náročnější, co se týká důraznosti v soupeřově kruhu. Tedy utkání mělo skončit výraznější výsledkem. Na agresivitě v zakončení musíme pracovat.

Velký návrat.

Událostí pro celý hokej je jistě návrat po dlouhých letech z bundesligového prostředí do sešívaného dresu Tomáše Procházky zřejmě nejlepšího (nejúspěšnějšího) hráče v dlouhé historii pozemního hokeje na naše ligové trávníky. Mladí hráči se tak mohou od tohoto  dvojnásobného MISTRA NĚMECKA (venek, hala) učit, což je jistě zase posune dále.

Malá fanynky Agátka Lehovcová fandící svému tatínkovi Martinovi Lehovcovi

Pakliže si zrekapitulujme jednotlivé herní řady máme kádr velmi silný, kde jsou zastoupeni jak kreativní hráči, tak důrazní. Od výborného golmana Tomáše Hanuse, přes velmi silné osobnosti zadních řad Martin Lehovec, Tomáš Rybáček,kapitán Martin Hanus, po záložní řadu (včetně VH), kde se rozvíjejí hráčské naděje ČR se stálicí Martinem Capouchem, až po útok, kde výrazně dominují jednak nejlepší střední útočník ČR za poslední desetiletí Martin Babický, přímočarý Marek Svatoň, či kreativní Jan UrbanEC a vedle toho se učí naše mladé naděje.  Zajímavostí je tak Věkově velmi mladá záloha. Záleží jen a jen na nás jak se s touto sezónou popasujeme, neb nic není zadarmo.

V letošní sezóně čítá širší kádr Áčka cca 26 hráčů. Již od minulé sezóny nás trápí rozsáhlá marodka (zranění mimo jiné Čenda Zuna – skvělý útočník či Jakub Griebl nadějný záložník). Plně doufáme, že již brzy vyprázdníme marodku a rozšíříme již tak konkurenční prostředí v SKS. 

Chceme být nejlepší a to dlouhodobě!

HC Bohemias – SK Slavia Praha  1-7 (1-3)

Góly: 2 x Procházka, Svatoň, Plachý, Capouch, Urbanec, Babický

Nominace:

 1. Hanus T./G

 2. Lehovec

 3. Procházka

 4. Rybáček

 5. Dubina

 6. Kasl

 7. Toms

 8. Tomeš

 9. Capouch

 10. Brzák

 11. Vitošek

 12. Babický/C

 13. Svatoň7

 14. Urbanec

 15. Plachý

 16. Kožich

Nenominováni: Hanus M. – zranění, Hoffmann – práce, Zgraja- nemoc, Zuna – zranění, Griebl – zranění, Vaňko – zranění, Svoboda – volno/nemoc, Dvořáček, Gross,  Jelínek M., Jelínek P.

Za fotky děkujeme Fandovi Svobodovi.

Za realizační tým

M. Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

One comment

Join the Conversation