Posledním extraligovým zápasem podzimu skončila základní část. Je tak čast podzimní bilancování. Do sezóny jsme zcela jistě nevstupovali zcela optimisticky, neboť nás čekalo za poměrně krátkou dobu cca 2 měsíců připravit mužstvo na pohár – EHL. Vzhledem k tomu, že došlo k opětovné obměněni kádru, a to zvláště v útoku, došlo k výraznému oslabení – Martin Babický 9 góly (ukončení úspěšné kariéry), Bodnár 3 góly (zmizel v prostoru)(za 1/2 soutěže) a především nejlepší střelec extraligy loňského roku Martin Plachý 32 gólů (Hc Hannover) a také exekutor trestných rohů, ležel před námi nelehký úkol. Mužstvo bylo třeba doplnit, a to navrátilci ze zahraničí: Zgraja (výrazný výkon v podzimní části – po podzimu pracovně opět odjíždí), Jandík; návrat po zranění: Kasl; příchod nového hráče Vojtěcha Větrovce (2006, Sokol Kbely), či příchody z dorostu SKS: Weintritt, Grebenjuk D./G, Formandl.
Na podzim jsme odehráli na 13 zápasů z toho 6 na mezinárodní úrovni. S určitou kvalitou jsme odehráli pouze 3 mezinárodní zápasy (včetně dvou zápasů v EHL). Začátek sezóny byl velmi, velmi rozpačitý, potržený podprůměrně zahranými zápasy s Arminen Wiena a jedním zápasem v Poznani s Grunwaldem. Extraliga nám však umožnila se dostat se na určitou herní úroveň a i když to zatím není ono, jsme rádi, že se nám za dva měsíce podařilo konsolidovat nasměřovat mužstvo směrem k náročnějšímu hokeji, tak aby takto mladé mužstvo uspělo v závěru extraligy.
Proč se podařilo poměrně rychle zatím zaplnit mezery po odchodech. Protože dlouhodobě pracujeme se širokým kádrem, kdy dostávají příležitost v základních částech a v mezinárodních přípravách celý okruh hráčů a teprve F4 či pohár hrají Ti, o kterých jsem přesvědčeni, že jsou v daný moment nejlepší.
Neježe začátek sezóny jsme museli řešit vše možné, tedy rovněž odchody, ale též absence – zranění, práce, škola, dovolená…apod., kdy nejhůře jsem hráli v Liticích v polovině září, kdy výkonnostně jsme skutečně dosáhli dna a o tohoto zápasu klidným způsobem zlepšujeme naši hru a celkový herní projev. Jsme tak rádi, že jsme si připravili podmínky pro možnost zúročením podzimní a zimní práce v jarní sezóně.
Určitě musíme zmínit, že břímě naší ofenzivní stránky vzali na sebe naši mladíci v čele s Františkem Tomsem, který ve svých 16 letech vévodí tabulce střelců (15 gólů). Vezme-li jeho velmi dobré výkony v pohárových zápasech EHL v Barceloně, pak lze uvésti, že jeho rozhodnutí, ač důvody zůstat na tuto sezónu před zahraničním angažmá v SKS jsou jakékoliv, bylo dobré rozhodnutí!
Těchto 13 zápasů v podzimní sezóně odehrálo na 27 hráčů:
- Hanus Martin – 8 x (návrat po zranění)
- Martin Hoffmann – 3 x (zranění)
- David Vacek – 9 x
- Martin Lehovec – 11 x
- Martin Capouch – 10 x
- Jakub Jandík – 8 x
- Marek Svatoň – 11 x
- Marek Zgraja – 12 x
- Jan Urbanec – 3 x
- Jakub Bogár/G – 10 x
- Jakub Griebl – 11 x
- Jaroslav Kasl – 7 x
- Lukáš Kožich – 8 x
- Patrik Dubina/C – 13 x
- Jan Brzák – 7 x
- Adam Vaňko – 7 x
- František Svoboda/G – 9 x
- Marek Mušinský – 11 x
- Vojtěch Větrovský – 6 x
- Štěpán Šmíd -13 x
- Andrej Macek – 3 x
- Jiří Dobeš – 11 x
- František Toms – 11 x
- Max Grebenjuk – 5 x
- Jaroslav Formandl – 2 x
- Tomáš Weintritt – 12 x
- Denis Grebnenjuk/G – 2 x
Nenastoupil Filip Haken – chce věnovat „b“ mužstvu. Na jaře, uvidíme jak bude pracovat, je možno zapracování dalšího hráče U18 SKS Jana Brandejse.
Každopádně mužstvo je to mladé. V širším kádru máme 10 hráčů věkově U21, kdy 6 z těchto hráčů jsou věku dorosteneckého.
Ještě zbývá poslední zmínka, a tím je poslední zápas podzimu.
Eden, 18.10.2025
SK SLAVIA PRAHA – HC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ 14:3 (7:1)
Góly: Toms F. 5x, Vaňko 2x, Mušinský 2x, Svatoň 2x , Šmíd 1 x , Brzák 1 x , Zgraja 1 x
Sestava: Grebenjuk D., Vaňko, Hanus M., Dobeš, Jandík, Zgraja, Dubina/C, Šmíd, Svatoň, Urbanec, Toms F., Brzák, Mušinský, Weintritt, Větrovec, Kožich
K zápasu: V klidném tempu za vítězstvím s odevzdaným soupeřem…..atd. Určitě za zmínku poprvé od počátku nastoupil mladý talentovaný golman SKS (15 let) Denis Grebenjuk (tak hodně štěstí do dalších let).
S pozdravem
Ludvík











