Další dva zápasy pubertálních nadějí SKS

Tak je to za námi! Teda zatím jen již dříve zmiňovaná první třetina letošní dorostenecké ligy. Budu mluvit určitě za všechny, kteří alespoň jednou viděli náš herní projev, když „řeknu“ – díkybohu! Prostě se nám to nějak nepodařilo, ač to v průběžné ligové tabulce není moc vidět. Ale o tom už se taky psalo a jen bych otloukával stejné klávesy … Tak jen stručně k posledním dvěma zápasům.

Posledním soupeřem, se kterým jsme ještě nehráli (už dokonce několik let zpět) byla Praga. Tým ze Zeleného Pruhu k nám přijel v roli mírného outsidera, což se bohužel klasicky podepsalo na naší hře. Velkou část zápasu jsme opět hráli s minimálně jedním hříšníkem na hambě a to se pak rozhodí celá hra. Ostatní jsou rychle unavení, špatně se orientují na hřišti, když mají zabezpečit jiné prostory a jsou na sebe navzájem (jak to napsat slušně?) podráždění. Tím vznikají chyby prakticky na všech místech umělého pažitu. Přes to všechno jsme se dokázali protrápit k výhře 7:4. Kdo se vydržel dívat až do konce, má můj obdiv.

Prvním soupeřem, se kterým jsme hráli opakovaně, se stala Hostivař. Hráli jsme „venku“, takže přesně 3571m vzdušnou čarou od našeho svatostánku. Zadařilo se a i přes drobné trable jsme se před zápasem sešli všichni. Dokonce v téměř plné polní, jen s jednou omluvenkou jistého tanečníka. Nemá smysl se zmiňovat o tom, že jsme do zápasu všichni šli s tím, že … už to musíme zlomit!

Celou dobu jsme to nikdo neříkal nahlas, ale konečně se zadařilo se trochu přiblížit tomu, co chceme hrát. Jen je škoda, že s postupem času se kluci uchlácholili navyšujícím se skore, přestali hrát a začali si hrát. Hra tím utrpěla. Po konci zápasu bylo po dlouhé době vidět úsměvy a aspoň částečná spokojenost z předvedené hry. Nebyl to ještě zdaleka ten ideál, ale snad to bude mít stoupající tendenci. Výsledné skore 2:12. Fajn …

 

 

 

Start a Conversation