DORCI – hala 2022/23- zhodnocení

V prvním únorové sobotě vyvrcholila halová soutěž dorostenců F4 v hale ve Kbelích. Jelikož se soutěž hrála pouze jednokolově, tak nás v semifinále čekal President. Co k zápasu říci? Jak se vyjádřil trefně David Vacek, který v letošní halové soutěži významně v trenérské funkci pomáhal s výchovou našich mladíků pomáhal: „JE TŘEBA ZAPRACOVAT NA HLAVĚ“. Ano, nespravedlnost – chybné rozhodnutí rozhodčího, který ovlivní zápas  (vstoupí do zápasu v neprospěch SKS), to se stává. Každopádně i rozhodčí se může dopustit chyby, ale je třeba se zpět dostat hlavou do zápasu. Bohužel, to se nám nestalo. Chybné rozhodnutí (vyloučení hráče a trestný roh) se odehrálo před koncem zápasu, kdy byl nerozhodný stav, následně soupeř z chybně nařízeného rohu skóroval, načež Štěpán Šmíd rychle gólem odpověděl, ale  v přesilovce přesto soupeř přidal ještě jednu trefu. V závěru jsme zahrávali trestný roh, ale již jsem nebyli koncentrovaní.

Již roky se snažíme vychovávat hráče pro mezinárodní úroveň. Bohužel to někdy nese tak trochu jiný efekt, než bychom si přáli, kdy hráči po maturitě odcházejí do zahraničí. Současný dorost, respektive kádr je věkově velmi mladý, má určitou perspektivu a zapracování mladíků do „A“ mužstva“ již kontinuálně probíhá. Ze současného kádru dorostu za „A“ mužstvo odehráli halovou sezónu 4 hráči, přičemž se dva dorci  zúčastnili rovněž poháru „Trophy“ v Manheimmu s „A“ mužstvem SKS. Právě skutečnost, že naši mladící mohou hrát na tréninkové jednotce s kádrem „A“ mužstva SKS, tedy s těmi nejlepšími hráči v ČR urychluje a posouvá jejich vývoj. Zabudování mladíků do kádru „A“ mužstva je úkolem letošní venkovní sezóny na čemž se pracuje již od září 2022.

Rovněž je nutné uvést, že z kádru dorců se zúčastnil Martin Plachý MEU21, HALA, Nymburk, kde naši junioři skončili na 4. místě. Rovněž nelze zapomenout na dalšího talentovaného mladíka Martina Jelínka, který se do závěrečného výběru těsně nevešel.

V halové sezóně dorci SKS sice mají na kontě nejmenší počet vstřelených branek, ale na druhou stranu suverénně nejméně obdrželi. Útočná fáze, respektive menší počet vstřelených branek je dán nízkým věkovým průměrem útočníků, kdy pak přirozeně nedotahují útoky do důrazného zakončení. Chce to čas.

K defenzivě je nutné také zmínit výborné výkony Jakuba Papírka/golman, který letošní sezonu hostuje z HCH.

Semifinále 4.2.2023, hala Kbely

President – SK SLAVIA PRAHA 5-4 (3-3)

Góly: 2 x Toms, 1 x Plachý, 1 x Šmíd
Sestava:
Papírek J./G, Plachý, Jelínek M., Haken F., Dobeš, Macek, Mušinský, Šmíd, Remiš, Toms

Děkujeme Martine Babické za laskavé svolení k užití pěkných fotografií.

Pozitivem je rovněž skutečnost, že v letošní sezóně značná část dorců v halové sezóně absolvovala halovou tréninkovou jednotku s „A“ mužstvem, což se koneckonců začalo výrazně projevovat.

Jinak jsme rádi, že je již hala za námi, konečné 4.místo sice není žádná hitparáda, ale s ohledem na mladé mužstvu jsme mohli skončit na jakémkoliv místě od 1-4.místa. Těšíme se na venek.

S pozdravem

Ludvík, Stránský, Schilders, Vacek

 

Start a Conversation