Dorci – Hodnocení podzimní části 2021/22;

Dorostenecké mužstvo tvoří ročníky 2003,2004,2005, kdy v letošním soutěžním ročníku bylo toto mužstvo doplněno o ročníky 2006. Již toho je patrné, že se jedná o velmi mladé mužstvo. Kompletní kádr nyní tvoří 17 hráčů, přičemž na jaře by jistě mělo dojít k případnému doplnění. Zajímavostí, že 9 hráčů ze současného kádru jsou členy reprezentačních kádrů U18,U21 či Josef Toms A REPRE mužů. Doufejme, že další hráči, kteří zatím nejsou v REPRE výběrech budou již v nich brzy!

Kádr tvoří:
 • Vitošek (18)
 • Toms (18)/C
 • Haken T. (18)
 • Větrovský (18)/G
 • Petschat (18)
 • Jelínek (17)
 • Haken F. (17)
 • Plachý M. (17)
 • Dvořáček (16)
 • Kindl P. (15)
 • Mušinský (15)
 • Šmíd (15)
 • Jarolím (15)
 • Pšenička (15)/G
 • Remiš (15)
 • Macek (14)
 • Dobeš (14)
Mužstvo odehrálo 6 soutěžních (5 x vítězně) se skóre 27-8. Hráčů na zápasech podzimní části protočilo 16. Všechny zápasy absolvovali Toms (18), Větrovský(18), Plachý (17),Dvořáček (16), Mušinský (15), Šmíd (15).

V současném dorosteneckém mužstvu SKS U18 se sešlo úspěšné mužstvo SKS U15 z let 2018,2019. K ilustraci, část současného dorosteneckého mužstva vyhrála v roce 5/2018 turnaj v italském městečku Riva del Garda (z 10 mezinárodních účastníků Itálie, Německa, Švýcarska, Chorvatska). Tohoto turnaje do 14 let se zúčastnili tito hráči ze současného kádru U18: Dvořáček, Haken F., Větrovský/G, Plachý M., Jelínek M., Kindl P., Mušinský/C, Šmíd (navíc Dvořáček vyhlášen nejlepším hráčem turnaje cca 100 hráčů) https://hockeyslavia.cz/aktuality/bee-happy-4th-international-youth-hockey-tournament-52-deti-sks-na-turnaji-v-italii/). Dalším příkladem je březnový zahraniční výjezd do Norimberku v roce 2019, kde se kluci střetli svými vrstevníky z HG Norimberk (1-2) ,Stuttgarten Kickers (2-2) prokázal, že mají zajímavou budoucnost. Z kádru současného dorosteneckého mužstva se mini turnaje v Německu zúčastnili tito borci: Toms/C, Vitošek, Haken F., Haken T., Petschat, Větrovský/G, Jelínek M., Plachý M., Dvořáček, Kindl P., Mušinský, Šmíd, Remiš (https://hockeyslavia.cz/aktuality/turnaj-u15u16kluci-holky-v-norimberku-2019brezen/).

Výsledky či pořadí po podzimní části jsou sice zajímavé, ale ne příliš vypovídající o našem cíli. Zajímá nás pojetí hry hráče a mužstva, práce na hřišti, kde se od nejmladší věkovém kategorie vštěpovalo myšlení dle H. Weina (mimochodem, doporučujeme, aby každý trenér prostudoval myšlenky H. Wein, které podle našich zkuseností posunout tým dopředu) .

Mužstvo v podzimní části trápila poměrně velká marodka (nemoci a zranění). Na podzim se často stávalo, že absence zranění/nemoc postihovala nejstarší ročník 2003. Z toho je patrné, že přes absenční výpadky si mužstvo zachovalo určitou kvalitu, kdy věkově velmi mladé mužstvo přehrávalo ostatní soupeře svojí hokejovostí, agresivitou a způsobem výstavby útoku. S rychlými přechody v neutrální zóně a správným pohybem v útočném kruhu.

Samozřejmě, že s některými zápasy jsem více spokojeni s některými méně. Zápasy, kdy herně to bylo potěšující bychom jmenovali zápasy v Liticích, s Bohemians či Mnichovicemi (i když u tohoto soupeře mělo skóre být jednoznačně vyšší). Zápas s Presidentem byl ovlivněn velkou marodkou našeho mužstvo a brzkým zranění Jena Vitoška. Přestože mužstvo hrálo v podstatě po celý zápas o jednoho hráče méně, předvádělo velmi dobrý hokej. Nemůžeme být však spokojeni s zápasy proti Hradci či HCH, kdy jsme se nekoncentrovali (být schopen se soustředit celý zápas je jedna z podmínek býti lepší).

Stejně tak jako minulý rok dorostenecké mužstvo absolvuje kompletní tréninkovou zátěž s „A“ mužstvem SKS. Důvodem takového rozhodnutí je urychlená potřeba obměny „A“ mužstva SKS, která v současnosti již probíhá. Pro dorce má to nespornou výhodu, že se mohou u určitých cvičení setkat s nejlepšími hráči v ČR a to téměř každodenně, což je posunuje výkonnostně dále. Jsme rádi, že „A“ mužstvo přijalo tyto nováčky do kolektivu a veříme a doufáme, že tyto zkušenosti inspirují další generace hráčů.

Určitě lze mít výhrady k některým zápasům, či proměňování šancí. Nicméně, skutečnost, že se hráči dostávají do výhodných střeleckých pozic je odrazem dlouhodobé práce v tréninkové části. Vždy to jde udělat lépe. Na výstavbu útoku hráči pracují od svých žákovských let. Vytvoření brankové příležitosti je jedna věc a proměňování druhá. Zde jsou nedostatky. Vše souvisí se vším. Jednak v útoku hrají mladí hráči, kdy jejich zakončení odpovídá jejich věku a dále zakončení v podzimní sezóně trpělo přílišnou obměnou hráčů z důvodu jejich zdravotní indispozice. Nicméně, prvotní důvod je více vypovídající.

Každopádně přes zimní období se chceme řádně připravit na jaro. Naším cílem je zapracovat či připravit hráče, v co možná nejkratším čase na dospělí atraktivní hokej v náročném prostředí SKS, tak, aby hráč snesl také mezinárodní hokejové měřítko.

V rámci rozvoje hráčů bychom chtěli, abychom absolvovali zahraniční přípravná utkání. Kde by však nehrála U18, ale výrazně omlazené mužstvo mužů, kde právě tito naši dorci (od ročníku 2005 a výše) by byli součástí seniorského omlazeného týmu. Hráči ročníku 2006 by také absolvovali přípravu s U15v zahraničí/či se zahraničními mužstvy, kde by se utkali se svými vrstevníky v kategorii mladší dorost.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu. Zároveň všechny členy a příznivce SK Slavia Praha, až bude tento talentovaný tým hrát své utkaní, zveme – přijďte klukům fandit.

Speciální poděkování patří Fandovi Stránskému, který při zápasech s Presidentem, HCH, Mnichovicemi či Hradcem stál věrně na věži a pořizoval na analýzu video.
Za realizační tým
Schilders, Ludvík, Kožich, Stránský

Start a Conversation