Dorci U18 – ve finále porážka! Stručné hodnocení.

V sobotu 10.6.2023 se severočeském městě Kadaň, v krásném hokejovém areálu Emila Závodného uskutečnili závěrečné zápasy F4 –  dorosteneckých kategorií. Mladí  slavisté se do finálového utkání probojovali, když v semifinále porazili v obou zápasech mužstvo HC Mnichovice . Ačkoli ve finálovém souboji nakonec soupeř odcházel radostnější, lze říci že naši dorci podali slušný výkon, ale ten na vítězství nestačil. Důvody proč jsme odešli z finále poraženi jsou následující.

Důvody, které měly vliv na naši hru, ale nebyly příčinou porážky:

 1. překropená umělá tráva – kluzký povrch. Soupeř se stylem hry a somatotypem hráčů lépe povrchu přizpůsobil  (takto padl do naší branky první gól – podklouznutí Martina Jelínka při banálním pohybu, od té doby nejistota v hráčích)
 2. podivné kouskování – zdržování hry v první půli ze strany jednoho z rozhodčích (při rychlých přechodech do útoku)
 3. přehlédnutí  zjevného zahrání balonu v pomezí v poli hřiště – soupeř dostal výhodu – gól na 1:3

Důvody, jenž měly vliv na naši hru a byly příčinou porážky:

 1. neproměňování šancí (např. penalty)
 2. velmi úzká lavička (v týdnu onemocnění a zranění)
 3. zranění na konci 1. půle klíčového hráče defenzivy – Martina Jelínka
 4. Nevyrovnání s novou a jiným typem umělé trávy u našich rozdílových hráčů – výkon nebyl optimální

Jaká pozitiva sezóna přinesla?

 1. odehráli jsem sezónu s odchovanci – vyjma posily do branky – Jakuba Papírka
 2. propojení tréninkových jednotek hráčů ročníku 2006+ s dospělými kategoriemi – což přineslo v jarní části dospělejší pojetí hokeje – opět se tak hráči výkonnostně posunuli
 3. SKS má v mužstvu rozdílové hráče, kteří se dále rozvíjejí, a to napříč věkem v kádru U18
 4. došlo z důvodu absencí – zdravotního stavu zapojení i mladších hráčů, kteří se zdárně zapojili do kádru U18

V dorostu nyní končí hráči ročníku 2004: Martin Jelínek, Martin Plachý a Filip Haken, kteří se zapojí/již zapojili do A mužstva mužů SKS.

O zdravém charakteru mužstva svědčí to, že tuto středu, po finalové porážce, se sešel dorost v kompletním složení zdravých hráčů k tréninkovému procesu.

10.6.2023

Finále dorostu sezóny 2022/23

President – SK SLAVIA PRAHA 4:2 (3:1)

Góly: Mušinský, Toms

Sestava:

Papírek/G, Grebenjuk M., Jelínek M., Haken F., Dobeš, Remiš, Šmíd, Plachý/C, Toms, Mušinský, Macek, Kožich, Stoklas, Farmandl

Omluveni: Jarolím – zranění, Gerold – nemoc, Grebenjuk D./G – zranění, Kindl

Něco málo k zápasu: Utkání se od počátku odehrálo v poměrně svěžím tempu, kdy však hřiště na hranici způsobilosti (nesmyslně prokropené – kluzké) způsobilo několik nevynesených pádů hráčů na obou stranách. V utkání jsem se ujali vedení již v první minutě po velmi pěkné akci zakončeném Mušinským. Posléze jsme obdrželi vyrovnávací gól silně ovlivněný kluzkým povrchem. Zatímco naši mladíci neproměňovali šance soupeř naopak ano, když jsem ponechali volné hráče v „hot zóně“. Bohužel na konci první půle se zranil rozdílový  hráč Martin Jelínek, což mělo při úzkém kádru a specifickém postu – stopera, mělo negativní vliv na naši hru. Ve druhé půli jsem opětovně neproměnili šance, včetně penalty a soupeř naopak skóroval z neobsazeného hráče v „hot zóně“. Z tohoto pohledu soupeř vyhrál zaslouženě, gratulujeme.

Dále tímto gratulujeme dorostenkám SKS, které ve  finále porazily vrstevnice z Rakovníka a získaly mistrovský titul. Blahopřejeme!

Děkujeme Ing. Jelínkovi z pořízení fotografií.

Závěrem dlouholetým kolegům Františkovi Stránskému, Petrovi Kožichovi a Ginovi Schildersovi za mnoho poctivé práce ve prospěch rozvoje dětí, mládeže a celkového příznivého ve prospěch klubu.

V neposlední řadě děkuji všem hráčům za krásné časy v SKS (od roku 2013 – 10 let s dětmi a mládeží v SKS), bylo to fajn. Mějte se pěkně.

Sportu zdar a hokeji zvlášť!

S pozdravem

Miroslav Ludvík

Start a Conversation