Dorostenci Slavie proti Rakovníku 10:6, krok za krokem kupředu!

Kvůli nemocem a studiu různých hráčů jsme posilovali tým třemi nadějnými hráči ze starší žáků. Svůj první zápas v hale za dorostence hráli Marek Mušinský, Roman Jarolím, Štěpán Šmid a Andrej Macek.

 

Cil pro tuto sezónu je, herně se zlepšovat každým zápasem. Nejde nám na prvním místě o vítězství, ale o způsob hry a o to, jak se zlepšujeme. Chceme být týmem, který hraje atraktivní a útočný hokej, a kde jsou hráči kreativní na hřišti. Chceme hrát svou kombinační hru a přizpůsobit se soupeři jen v oblasti „malé taktiky“. Možná že se občas naše ambice hrát kreativní hru obrátí proti nám, když hráči nemají trpělivost hrát celý zápas disciplinovaně. To občas způsobuje, že kombinujeme agresivní, útočný hokej s momenty, kdy zavládne trochu anarchie na hřišti. To je oblast, na kterou se musíme zaměřit. Hrát atraktivní, rychlý a moderní hokej, nechat hodně prostoru pro kreativitu, ale dodržovat základní taktiky během hry. Přes velký tlak na začátku se nám povedlo převzít vedení. Rakovník se vrátil do hry kvůli několika různým brejkům a individuálním rychlým akcím, ale celkové vítězství nebylo během zápasu ohroženo. Děkujeme Rakovníku za férově odehraný zápas.

Chválíme mladíky Andreje, Romana, Štěpána a Marka, kteří se rychle adaptovali a hráli sebevědomě i ve starší kategorii. Filip Haken se jeví jako tichý, ale solidní obránce, na kterého se dá spolehnout, a který se zapojí do útoku, když je příležitost. Michal Petschat hrál, na svůj post středa, obětavý hokej, ale koupí nové boty, protože několikrát házel nechtěně šipky na zem. 🙂 Martin Plachý měl náročný program, protože hrál za dorost i áčko. Martin má tah na bránu, je typický útočník, který se se svou rychlostí nebojí chodit do situací 1 na 1. Kapitán Pepa Toms potvrdil svou formu přehled o hře. Vzal na sebe zodpovědnost, když bylo potřeba, pracoval pro tým. Roste v jeho roli kapitána, kde začíná být i více žádoucí spolupráce s cílem ji rozvíjet. A co by byl tým bez brankáře, který řídí defenzivu ze zadu? Aleš Větrovský nemá problém řídit tým, na konci zápasu ho trochu bolí hlasivky :-). Pozicionálně silný Aleš tvrdě trénuje na práci nohou, která je pro brankáře klíčová. V důležitých momentech byl na správném místě a pomohl tak k vítězství.

Děkujeme i Mirkovi Ludvíkovi, který převzal roli kameramana. Kluci se chtějí vidět na videu a odhalit tak, pro ně kritický, oblasti, na kterých mohou pracovat. Těšíme se na další zápas, kde se 12. 12. potkáme s Bohemians, která je momentálně na druhém místě za námi.

Za realizační tým

Mirek, Gino, Petr

P.S.: poděkování patří Aleši Větrovskému, který pomohl tento článek dát dohromady.

Start a Conversation