Extraliga/hala – „A“ muži; 3x výhra a úřadování uragánu z Hong Kongu!

V zjednodušené formě se odehrává letošní extraliga v halovém hokeji. S ohledem na pandemickou situaci a zcela přetížený hrací kalendář (MEHU21(v týdnu zrušen), MEHA Hamburk, SRN, MSH Lutych, Belgie), jsou letošní soutěže zkráceny o jedno celé kolo základní soutěže. Tedy základní část se hraje pouze jednokolově. V lednu 2021 se pak odehraje final4.

Kádr na halu je poněkud jiný než na standardní venkovní hokej. Jednak Tomáš Procházka hraje halovou bundesligu za Polo Hamburk, Jaroslav Kasl pak váli v Rakousku za HC Wels. Navíc někteří hráči halovou soutěž vynechávají  – nejlepší střelec venkovní soutěže Martin Babický, či Martin Hoffmann. Rovněž začátek halové soutěže nás trápila marodka Marek Zgraja, Jana Brzák, Adam Vaňko, nyní nově Hanus M., Capouch.  Nicméně máme zde několik navrátilců. Z Hong Kongu si po 2 1/2 letech odskočil David Vacek, aby řádně provětral brankové sítě soupeřových golmanů, a dále Čenda Zuna se navrátil po více jak jednom roce po vleklém zranění kolena.

TJ LITICE PLZEŇ – SK SLAVIA PRAHA  4-6 (3-3)

Góly: 2 x Hanus M./C, 2 x Zuna, 2 x Urbanec

Sestava:
Svoboda/G, 2. Hanus M., Dubina P., Rybáček, Lehovec, Toms, Urbanec, Svatoň, Tomeš, Capouch, Zuna

S ohledem na těžký povrch haly v Plzni na Borech se halový hokej nedal hrát. Byla to spíše boj z obou stran. Ze strany SKS zápas byl  disciplinovaně odehrán. Přesto jsme se opět nevyhnuli  hluchým pasážím, kde nám chyběla koncentrace. Vítězství ylo odpracované a to cennější. Premiéru v halové soutěži za muže v extralize si odehrál Fanda Svoboda, který odchytal velmi slušný zápas. Po konci zápasu SKS  – trenér, dalo podnět SKS k zhodnocení, zdali povrch haly je vhodný na extraligu mužů. Důvody zaslané TJ Liticemi chápeme, nicméně povrch skutečně není vhodný pro halový hokej.

SHK – SKS SLAVIA PRAHA  3-9 (1-6)

Góly: 3 x Urbanec, 2 x Vacek, 1 x Toms, 1 x Svatoň, 1 x Hanus M./C

Sestava:
Hanus T./G, 2. Hanus M., Dubina P., Capouch, Lehovec, Toms, Bodnár, Urbanec, Svatoň, Plachý, Vacek

V hale ve Kbelích naši borci předvedli první čtvrtinu velmi dobrý úvod, kdy po 15 minutách vedli již 6 nula. Bohužel po tomto úvodu jsme již trochu polevili v pohybu a paradoxně jsem byly 8 x vylučováni (3x žlutá, 5 x zelená to je téměř poločas hra v oslabení) (oproti soupeři 3x karta). Můžeme u technickému mužstva, jako je SKS, hledat příčiny po různé, nicméně je nutné příště zachovat koncentraci. Za zmínku jistě stojí návrat střelce Davida Vacka, který neváhal a vypravil se přes půl světa, aby si mohl zahrát za svůj jistě milovaný klub.

SK SLAVIA PRAHA – RAČA Bratislava  17-6 (6-2)

Góly: 9 x Vacek, 2 x Urbanec, 2 x Zuna, 1 x Toms, 1 x Svatoň, 1 x Bodnár, 1 x Lehovec

Hanus T./G, Rybáček, Dubina P., Tomeš, Lehovec, Toms, Bodnár, Urbanec, Svatoň, Zuna, Vacek

Bohužel ani v tomto zápase jsme neudrželi koncentraci (druhá a třetí čtvrtina). Výsledkem tomu bylo, že soupeře jsme dostali do hry. Díky zlepšené hře v závěru zápasu  a URAGÁNU Z HONG KONGU – David Vacek, jsme závěr zápasu během 8 minut zvrátili definitivně na svoji stranu  – 9 gólů. V závěru jsem si za stavu 10-6 vyzkoušeli posledních 5 minut hru v šesti (odvolání brankáře), kdy se podařilo vsítit 7 gólů. Závěrem. Výsledek nelze přeceňovat, kdy druhou a třetí třetinu to bylo lehké trápení. Chceme býti lepší!

Za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation