Hala muži „A“, 5.-10. kolo – herní trápení, přesto postup do F4;

Po přelomu roku se odehrály další kola základní části extraligy mužů v pozemním – halovém hokeji. Bohužel výkonnost SKS nebyla v těchto zápasech ideální, přesto lze říci, že poslední tři utkání přinesla určitá zlepšení, co se týká alespoň v nasazení. V celé halové sezóně se potýkáme nestálým halovým kádrem, kdy v podstatě dochází k neúmyslné nominační rotaci hráčů. Tento problém se týká také tréninkové části. Samozřejmě se vše odrazuje v rychlosti hry, která postrádá určité automatismy.

Úvodní lednové dvojkolo (5.-6.), bylo z pohledu úrovně naší hry a nasazení, nebráním se říci katastrofální. V posledních 4. kolech již naopak byl znát herní potenciál SKS. Určitě pozitivem posledního dvojzápasu s Liticemi a Bohemians, bylo nominování 4 dorostenců z kádru A mužů, kteří naznačili, že jsou velkým příslibem SKS pro budoucí roky.

Přes tyto nedostatky muži SKS postoupili do závěrečných bojů, tedy v sobotu dne 8.2.2020 odehrají play off halové extraligy. Je pravdou, že se primárně tento rok soustřeďujeme na venkovní sezónu, nicméně je povinností ke jménu a tradici SK Slavia Praha, hrát důstojnou roli v play off. Tedy pakliže již jsme ve FINAL FOUR budeme se snažit a chtít tuto soutěž vyhrát.

5.-6. kolo extraligy  12.1.2020

Bolevec – SK SLAVIA PRAHA 5:3
Góly: 2x Urbanec, 1 x Jeammont

K zápasu: ostuda

Bohemians – SK SLAVIA PRAHA 4:3

Góly: 2x Capouch, 1x Jeammont

K zápasu: spíše urputné utkání z obou stran, neproměňovali jsme rohy; určité defenzivní zlepšení, ale opakování chyb, chybí nám trpělivost – příprava útoku s rychlejší výměnou balonu, včetně rotace hráčů;

Sestava: Formánek/G, Hanus M./C, Zgraja, Lehovec, Vaňko, Capouch, Svatoň, Urbanec, Jeammont, Dubina P.,Steps

7.-8. kolo extraligy 25.1.2020

SK SLAVIA PRAHA – RAČA Bratislava 11:5

Góly: 1 x Babický, 1 x Dubina P., 2 x Hanus M. , 4 x Jeammont, 1 x Griebl, 2 x Toms

K zápasu: poctivě zahrané utkání, kdy se konečně projevila síla kádru; nutno zmínit také, že po letech do haly nastoupil Martin Babický;

SK SLAVIA PRAHA – HC RAKOVNÍK 2:3

Góly: 2x Urbanec

K zápasu: vyrovnané utkání, solidně odehraná poslední část (10 minut)s odvolání golmana – spíše však v defenzivní části (u ofenzivní máme chybné postavení), jinak opětovně chybí nám trpělivost – příprava útoku s rychlejší výměnou balonu, včetně rotace hráčů,

Sestava: Formánek/G, Hanus M./C, Zgraja, Lehovec, Babický, Capouch, Toms, Jeammont, Griebl, Dubina P.,Urbanec

9.-10. kolo extraligy 2.2.2020

TJ LITICE PLZEŇ – SK SLAVIA PRAHA 3:3

Góly: 1 x Vaňko, 1 x Dubina P., 1 x Hanus M.

K zápasu: s nasazením mladého kádru spokojenost, opětovně solidně odehraná poslední část (10 minut)s odvolání golmana – spíše však v defenzivní části (u ofenzivní máme chybné postavení), jinak absence trpělivosti – příprava útoku s rychlejší výměnou balonu, včetně rotace hráčů. Jinak z naší strany spíše vydřené utkání.

SK SLAVIA PRAHA –  Bohemians 3:3

Góly: 2 x Capouch, 1 x Toms

K zápasu: ač v zápase o nic nešlo poměrně bojovné utkání; mladí hráči nezklamali, jinak stejné hodnocení jako v předcházejících zápasech; určitě lze vyzvednout, kdy ve hře 6-5 se dopouštíme chyby soupeř skóruje 2 minuty před koncem na 1:3 a přesto mužstvo pracuje a vyrovnává na konečnou remízu; za zmínku zcela jistě stojí také povolání Ondřeje Kacbala na halové dvojkolo (po letech v hale) z důvodu velké nevynucené absence hráčů. Opět spíše odpracované utkání, chybí nám rychlost, automatismy, což nyní nahrazujeme bojovností a tak je utkání z naší strany spíše vydřené.

Sestava: Formánek/G, Hanus M./C, Zgraja, Lehovec, Vaňko, Capouch, Toms, Kacbal, Brzák, Dubina P.

Závěrem: všichni jste srdečně zváni na sobotní FINAL FOUR 8.2.2020 do haly SKS v EDENU, kde se utkáme v semifinále od 13:30 s mužstvem HC Bohemians.

Ženy SKS hrají semifinále v 10:30 s HC Hostivař.

Přijďte obě mužstva SKS podpořit.

S pozdravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation