Shrnutí 5.-8.kola – ANEB JAK JSME NA TOM

V posledních 14 dnech bylo na programu extraligy mužů v halovém hokeji 5.-8. kolo, které SKS absolvovalo se ctí a udělalo si zajímavý odrazový můstek do lednových bojů o konečné pořadí. Jak již to tak bývá nikdy nic není jak bychom si přáli, ale vždy se najde na nepříznivé situaci vždy to dobré, co nám ukáže možnosti a investice do budoucnosti. Po celou dobu halové sezóny nás bohužel provází velmi silná marodka, která ovlivňuje nejen samotné zápasové obsazení, ale rovněž také tréninkový proces. Tyto skutečnosti mají samozřejmě vyústění a zásah do herní zápasové praxe, kdy určitým způsobem je zasažena rychlost hry, kombinace, automatismus…atd.  Nicméně jak již bylo řečeno, nominační absence z důvodů nemoci přinášejí příležitosti širšímu kádru hráčů. Premiéru v oficiálním zápase „A“ týmu si tak odbyl v kole 5.-6. Jirka Dobeš, který si tak ke svým 17. narozeninám dal velmi pěkný dárek. Rovněž skutečnost, že došlo z technických důvodů k přesunutí extraligy z haly ze Kbel do Plzně (VŠ Plzeň) (7.-10.kola) bylo opětovné zjištění, že povrch této haly je velmi pomalý a není příliš na kombinační či individuální hru. Tedy toto na nás vytvořilo tlak na rychlejší výstavbu rozehrávky, kde budou více zakomponovány automatické šablony, a to zvláště z pozic našich zadních hráčů.

5. kolo – hala Kbely, 9.12.2023

SK SLAVIA PRAHA – TJ Litice Plzeň 5-4 (1-1)

Góly:  2x Bodnár, 1 x Capouch, 1 x Dubina, 1 x Urbanec
Sestava: Hanus T./G, Dubina/C,Capouch, Zgraja, Plachý, Šmíd, Bodnár, Svatoň, Urbanec, Dobeš

Stručně k zápasu: Z důvodu absencí byl povolán Marek Zgraja a z dorostu Jirka Dobeš. Absencemi soužené mužstvo podalo velmi dobrý kolektivní výkon, kdy se prosadilo po velmi pěkných brankách. Zápas byl vyrovnaný až do samého konce a o vítězství rozhodlo také trochu štěstí. Za zmínku stojí pěkná kombinace Dubina –  Zgraja – Urbanec (výborná nahrávka) a skvělé zakončení Kryštofa Bodnára pohotovou střelou z topu kruhu. Premiéru v oficiálním zápase „A“ mužů si odehrál nadějný dorostenecký borec Jirka Dobeš.

6. kolo – hala Kbely, 9.12.2023

SK SLAVIA PRAHA – HC Bolevec 6-2 (3-2)

Góly:  3x Urbanec, 1 x Svatoň, 1 x Dubina, 1 x Bodnár
Sestava: Hanus T./G, Dubina/C,Capouch, Zgraja, Plachý, Šmíd, Bodnár, Svatoň, Urbanec, Dobeš

Stručně k zápasu: K vítězství hráči SKS došli klidnou cestou, nicméně soupeř hrál dobře a ukázal svůj potenciál.

7. kolo – hala VŠ Plzeň, 16.12.2023

SK SLAVIA PRAHA – Rača Bratislava 7-2 (3-1)

Góly:  3 x Vacek, 2x Urbanec, 1 x Dubina, 1 x Bodnár
Sestava: Hanus T./G, Hanus M., Dubina/C,Capouch, Vaňko, Plachý, Šmíd, Bodnár, Svatoň, Urbanec, Vacek

Stručně k zápasu: Po delší době jsem byli v plné sestavě (navíc jsme nechali v Praze Martina Jelínka  vracejícího se po zranění), kdy jsme k vítězství došli kontrolovaným výkonem.  Povrch v hale je velmi pomalý, který není příliš nakloněn kombinační hře, tudíž rozhodují standardní situaci jakým je trestný roh, což v konečném výsledku ukázalo.

8. kolo – hala VŠ Plzeň, 16.12.2023

HC Bohemians – SK SLAVIA PRAHA  4-3 (3-2)

Góly:  1 x Vacek, 1x Urbanec, 1 x Vaňko
Sestava: Hanus T./G, Hanus M., Dubina/C,Capouch, Vaňko, Plachý, Šmíd, Bodnár, Svatoň, Urbanec, Vacek

Stručně k zápasu: V tomto zápase se plně projevilo, že musíme na tomto povrchu (ale rovněž obecně) zrychlit výstavbu rozehrávky. Jednoduše řečeno, musíme zrychlit v razanci, v rychlosti přijmu a následné nahrávky, hru více z automatizovat. Soupeř dobře bránil a hru – individuální, kterou jsme praktikovali (ve Kbelích), tak nám v této hale nešla. Je třeba se s tímto vyrovnat a hru zjednodušit a zrychlit, a to přidáním automatických nahrávek šablonovitého typu.

V lednu 13.1.2023 se odehraje v hale Plzni VŠ poslední dvojkolo základní části. V 9.kole nás tak bude čekat mužstvo z Rakovníka. Dopředu je třeba uvést, nebude to lehký zápas. Rakovník je sice nyní poslední a je převážně složen z velmi mladých hráčů, nicméně pro ně to bude existenční zápas o všechno. Chtěli bychom skončit po základní části na první místě, ale k tomu nutně potřebujeme porazit již zmíněný Rakovník a domácí tým z Litic. Víme jak na to, jsme od počátku sezóny pokorní a jdeme krok za krokem.

S pozdravem

za realizační tým

Ludvík

A co na to Derbíja?
Derbíja připraven do zápasu

Start a Conversation